Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Agresywna Rosja, agresywny Zachód
Kategoria: Polityka na świecie   Poniedziałek, 24 październik 2016 05:24 Autor: admin

Agresywna Rosja, agresywny Zachód

Jest to komentarz profesora do artykułu byłego ambasadora USA przy NATO Ivo Daaldera, który ukazał się jakiś czas temu w brytyjskim dzienniku. Daalder apelował o umocnienie sił sojuszu wzdłuż rosyjskich granic, twierdząc, że Moskwa sama „potrzebuje konfrontacji z Zachodem” ze względu na politykę wewnętrzną.

Zdaniem Roberta Wade’a w rzeczywistości to podzielony Zachód odczuwa potrzebę konfliktowania z Rosją. Ogłoszenie Moskwy agresorem ma „umocnić kruchy sojusz zachodni oraz sprostać wymaganiom przemysłu zbrojeniowego”.

— W tym świetle można interpretować to, w jaki sposób Zachód wyolbrzymia rolę Rosji w wojnie domowej w Ukrainie – pisze dziennik.

W 2014 roku ośmiu amerykańskich analityków, byłych pracowników wywiadu, w liście adresowanym do kanclerz Niemiec Angeli Merkel podało w wątpliwość dane wywiadowcze, które rzekomo potwierdzają rosyjską interwencję w Ukrainie. Według nich takie dowody „są tak samo wątpliwe i upolitycznione, jak te, które 12 lat temu usprawiedliwiały amerykańską interwencję w Iraku”, twierdzi Wade.

Dlatego należy z dozą sceptycyzmu traktować oświadczenia, w których Rosję nazywa się agresorem, a zachodnie rządy uważa się za niewinnych obrońców.

— Jeśli celem jest powstrzymywanie rosyjskiej agresji, kraje zachodnie i NATO muszą zachowywać się nie mniej agresywnie wobec Rosji – podkreślił profesor.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 24 październik 2016 01:55