Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Independent: Clinton ma wielkie szanse rozpętać III wojnę światową
Kategoria: Polityka na świecie   Czwartek, 27 październik 2016 11:02 Autor: admin

Independent: Clinton ma wielkie szanse rozpętać III wojnę światową

Independent: Clinton ma wielkie szanse rozpętać III wojnę światową foto: Marc Nozell/Wikimedia Commons/CC

Autor artykułu zastanawia się, czy kandydatka na prezydenta z Partii Demokratycznej może rozpętać III wojnę światową. Według niego nie ma co do tego żadnych wątpliwości — może. Dziennikarz zauważa, że Trump przewyższa swoją przeciwniczkę pod względem jednego ważnego parametru: on jest świadomy faktu, że z Rosją lepiej jest się dogadać.

„Jeżeli w polityce zagranicznej oprzemy się na zasadzie «wróg mojego wroga jest moim przyjacielem», to pokój, współpraca i sojusz z Rosją są możliwe, a nawet pożądane” — czytamy w materiale.

Jak pisze gazeta, jeśli prezydentem USA zostanie Trump, to dogada się z prezydentem Rosji co do wspólnej walki z terroryzmem w Syrii.

„Oni będą realizować wspólny cel — zniszczenie PI (zakazanego w Rosji — red.)” — czytamy w artykule.

Co do Clinton, ona nie rozumie, że z punktu widzenia doktryny Kissingera w polityce zagranicznej na pierwszym miejscu powinny stać interesy Ameryki. Polityka Rosji w stosunku do państw bałtyckich czy Ukrainy nie dotyczy Stanów Zjednoczonych.

„Najprostszym sposobem, aby zapobiec III wojnie światowej, jest pozwolić Rosjanom robić to, co chcą, tym bardziej, jeśli nas to nie dotyczy” — czytamy w materiale.

Istnieje powszechny mit, że Demokraci zawsze „mają słabość” do Rosji i że chcą międzynarodowego odprężenia i pokoju. Jednak najtwardsi zwolennicy kursu na zimną wojnę byli akurat z Partii Demokratycznej. I tak za czasów Demokraty Kennedy’ego świat stał na krawędzi zniszczenia podczas kryzysu kubańskiego w 1962 roku, czytamy w materiale.

Coś podobnego może się zdarzyć także za prezydentury Clinton, ale nie za Trumpa, przekonuje autor, który wzywa, aby dać kandydatowi Republikanów szansę.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 27 październik 2016 12:33
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Independent: Clinton ma wielkie szanse rozpętać III wojnę światową