Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Czy to już wojna Greków z imigrantami? Mieszkańcy Chios zaatakowali ośrodek
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 18 listopad 2016 11:33 Autor: admin

Czy to już wojna Greków z imigrantami? Mieszkańcy Chios zaatakowali ośrodek

Nielegalni imigranci w środku nocy wyszli na ulicę i siali postrach. „Wtargnęli do sklepu ze sztucznymi ogniami, wystrzelali je, rzucali kamieniami i podłożyli ogień” – powiedział lokalnym mediom jeden z mieszkańców Chios. Bilans zamieszek to rozbite witryny części sklepów, zniszczone samochody, spalone namioty i kontenery w obozie dla uchodźców.

Grecy nie pozostawili tego bez odpowiedzi, najwyraźniej mają dość. Dzień później podpalili jeden z ośrodków dla tzw. uchodźców - informuje ndie.pl.

Mieszkańcy żądają, by władze przeniosły tzw. uchodźców do kontynentalnej części kraju. Zabrania tego jednak unijno-tureckie porozumienie o odsyłaniu nielegalnych imigrantów – wymaga ono, by przybysze pozostawali na greckich wyspach do czasu rozpatrzenia ich wniosków azylowych. Jeśli odpowiedź jest odmowna, są oni odsyłani do Turcji, skąd przybyli.

Według greckich mediów minister Muzalas zamierza po raz kolejny zwrócić się do Unii Europejskiej o przydzielenie większej liczby urzędników, co umożliwiłoby szybsze procedowanie wniosków azylowych i uspokoiło sytuację na wyspach.

PAP / NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 18 listopad 2016 12:36
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Czy to już wojna Greków z imigrantami? Mieszkańcy Chios zaatakowali ośrodek