Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Unijny raport: Rośnie nienawiść wobec imigrantów
Kategoria: Wiadomości   Czwartek, 24 listopad 2016 11:55 Autor: admin

Unijny raport: Rośnie nienawiść wobec imigrantów

Unijny raport: Rośnie nienawiść wobec imigrantów foto: Wikimedia Commons/CC

Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA) alarmuje, że w 14 krajach UE, w których agencja ta przeprowadziła swoje badania, nie jest rzadkością nie tylko niechęć, ale wręcz nienawiść wobec tzw. uchodźców.

W raporcie przywołano przykłady stosowania przemocy wobec imigrantów. W październiku ubiegłego roku ubiegający się o azyl obywatel Afganistanu został zastrzelony przez policjanta po tym, jak przekroczył granicę bułgarsko-turecką. We wrześniu policjanci zastrzelili w Berlinie mieszkańca obozu dla imigrantów, który próbował zaatakować jednego ze współmieszkańców. We włoskim Fermo zabity został Nigeryjczyk ubiegający się o azyl, który zareagował na obelgi o rasistowskiej treści kierowane do jego żony.

Raport wskazuje, że akty nienawiści coraz częściej kierowane są także wobec obrońców praw człowieka oraz dziennikarzy o poglądach proimigranckich. W krajach Unii Europejskiej wzrasta również wrogość wobec muzułmanów. Podobno szczególnie narażone na ataki w tej grupie są kobiety.

W raporcie ubolewa się, że w wielu krajach Unii Europejskiej brakuje statystyk dotyczących przestępstw z powodu nienawiści kierowanych wobec azylantów. Takimi danymi dysponują jedynie Niemcy, Grecja, Finlandia i Holandia.

Z danych niemieckiego Bundestagu, na które powołują się autorzy raportu, wynika, że w 2014 roku doszło do 199 aktów przemocy wymierzonych w ośrodki dla tzw. uchodźców, w 2015 podobnych zdarzeń było 1021, a do września w roku 2016 – 735.

Według autorów raportu azylanci i imigranci nie mają odwagi, aby zgłaszać przypadki stosowanej wobec nich przemocy. Powodem ma być brak zaufania do policji i urzędników, a także strach przed aresztowaniem i deportacją.

Coraz więcej treści pełnych nienawiści, które są kierowane wobec tzw. uchodźców publikowanych jest w sieci. Raport podkreśla, że prowadzenie dochodzenia w tych sprawach jest niezwykle trudne. Reakcje władz państwowych w krajach członkowskich zostały ocenione jako nieskuteczne. Agencja opublikowała raport na podstawie danych zebranych w 14 krajach członkowskich, głównie w tych, w których żyje wielu imigrantów, np. w Niemczech, Szwecji czy Austrii.

 

Źródło: dw.com, NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(11 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 24 listopad 2016 15:04
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Unijny raport: Rośnie nienawiść wobec imigrantów