Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Francuska policja ujawniła cele zatrzymanych islamistów. Na liście m.in. kościoły katolickie
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 27 listopad 2016 14:30 Autor: admin

Francuska policja ujawniła cele zatrzymanych islamistów. Na liście m.in. kościoły katolickie

Zatrzymani kilka dni temu przez francuską policję niedoszli terroryści chcieli zaatakować 1 grudnia. Jak podały służby, na ich liście znalazły się licznie odwiedzane miejsca publiczne, siedziby służb porządkowych oraz kościoły katolickie.

Do zatrzymania siedmiu powiązanych z islamistami mężczyzn podejrzewanych o planowanie zamachu terrorystycznego doszło w nocy z soboty na niedzielę w okolicach Marsylii i Strasburga. Planowane ataki miały nastąpić 1 grudnia.

Teraz śledczy ujawnili listę potencjalnych celów. To m.in. siedziba francuskich służb kontrwywiadowczych na przedmieściach Paryża i siedziba wydziału kryminalnego francuskiej policji. Jednak śledczy znaleźli też w komputerach i smartfonach islamistów dane świadczące o tym, że chcieli oni zaatakować Pola Elizejskie, Disneyland pod Paryżem oraz kościoły katolickie.

Jak przypomniała niezalezna.pl, kilka dni temu niemiecki wywiad (BND) ostrzegł przed specjalnie szkolonymi bojownikami tzw. Państwa Islamskiego, którzy mieli pomyślnie przejść procedury azylowe. „Oznaczałoby to, że dotychczasowe kontrole i tryb postępowania z imigrantami były niewystarczające, a terroryści mają w Zachodniej Europie zakamuflowanych fanatyków, którzy byliby w stanie dokonać samobójczych zamachów” – podkreślono.

 

Źródło: niezalezna.pl, Bibula


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 27 listopad 2016 14:43
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Francuska policja ujawniła cele zatrzymanych islamistów. Na liście m.in. kościoły katolickie