Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Rabini poparli definicję antysemityzmu
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 06 grudzień 2016 12:04 Autor: admin

Rabini poparli definicję antysemityzmu

„Twierdzenie, że żydzi zabili Jezusa” – będzie traktowane jako antysemickie. Przedstawiciele Kongresu Żydowskich Organizacji Religijnych i Stowarzyszeń w Rosji (KJROOR), aktualni „naczelni rabini”, Rosji, Adolf Salomonowicz Szajewicz, i Moskwy, Pinchas Goldschmidt, poparli roboczą definicję antysemityzmu, która zostanie przedłożona pod głosowanie na posiedzeniu Rady Ministrów Spraw Zagranicznych Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w Hamburgu w dniach 8 – 9 grudnia bieżącego roku.

„Antysemityzm to jest określony sposób postrzegania żydów, który wyraża się poprzez nienawiść do nich. Retoryczne i fizyczne przejawy antysemityzmu adresowane są do fizycznych osób żydowskich albo nieżydowskich albo do ich własności, do żydowskich społecznych i religijnych organizacji” – taką roboczą definicję antysemityzmu przyjęto w Bukareszcie na plenarnym posiedzeniu Międzynarodowego Aliansu Pamięci Ofiar Holocaustu (MAPOH) w maju bieżącego roku.

Ażeby zrozumieć radość rosyjskojęzycznych rabinów to trzeba szczegółowo zaznajomić się z decyzją MAPOH. Roboczą definicję zilustrowano szeregiem przykładów według których, na przykład, zabrania się wspominania, że państwo Izrael zbudowane zostało na zasadach rasistowskich.

Chrześcijanom dobrze będzie dowiedzieć się, że teraz pod termin antysemitym podpada „wykorzystywanie symboli i obrazów związanych z klasycznym antysemityzmem (twierdzenie, że żydzi zabili Jezusa Chrystusa!)„.

„Uważam, że to jest przykładem odpowiedzialnego podejścia międzynarodowej społeczności do tego problemu. Ostra eskalacja nastrojów antysemickich w krajach Europy jest dzisiaj na porządku dziennym i my bardzo często natykamy się na przestępstwa na gruncie narodowej nienawiści” – powiedział naczelny rabin Rosji, Adolf Salomonowicz Szajewicz, komentując zbliżające się głosowanie Rady Ministrów OBWE.

Wyraził on także nadzieję, że społeczność międzynarodowa uzyska instrument prawny przy pomocy którego będzie można skutecznie walczyć z antysemityzmem.

Według opinii naczelnego rabina Moskwy, prezesa Rady Rabinów Europy, Pinchasa Goldschmidta, przyjęcie definicji antysemityzmu jest wielkim krokiem naprzód: „Mam nadzieję, że kraje OBWE dojdą do konsensusu w kwestii tego co to jest antysemityzm i jakie formy może on przyjmować”.

 

Źródło:  https://ria.ru/religion_news/20161201/1482572376.html, Wolna Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 06 grudzień 2016 16:40
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Rabini poparli definicję antysemityzmu