Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Düsseldorf i Kolonia gotowe na tegorocznego sylwestra
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 06 grudzień 2016 13:03 Autor: admin

Düsseldorf i Kolonia gotowe na tegorocznego sylwestra

Jak poinformował rzecznik zarządu miasta Düsseldorfu, by nie dopuścić do powtórki wydarzeń z ubiegłorocznej nocy sylwestrowej, na starówce miasta obowiązywał będzie w sylwestra całkowity zakaz używania środków pirotechnicznych. Zostanie także zwiększona ochrona.

Zakaz ma pomóc policji w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom zabawy. Władze Dusseldorfu planują także utworzenie na placu Burgplatz nad Renem tzw. punktu bezpieczeństwa. Plac otrzyma dodatkowe oświetlenie. Jak zapewnił rzecznik władz miasta, wkrótce podane zostaną bliższe szczegóły na temat przygotowań - informuje ndie.pl.

Rok temu podczas sylwestra na starówce miasta doszło do wielu przypadków użycia w tłumie petard i fajerwerków oraz, co najbardziej istotne, do napaści seksualnych na kilkaset kobiet.

Jeszcze gorzej działo się w Kolonii, gdzie także doszło do masowych napaści seksualnych oraz kradzieży. Jak zapewniła rzeczniczka władz miasta, w bieżącym roku powstanie wokół katedry „strefa chroniona wolna od pirotechniki”. Nad bezpieczeństwem zgromadzonych ludzi czuwać ma w tym roku ponad 1000 policjantów, 600 pracowników służb porządkowych oraz prywatne firmy ochroniarskie.

W minionego sylwestra na placu między dworcem głównym i katedrą w Kolonii zorganizowane grupy młodych imigrantów z Afryki Północnej masowo atakowały kobiety. Mężczyźni otaczali je, molestując i okradając. Na policję wpłynęło 1170 skarg, z czego 492 dotyczyło napaści seksualnych. 6 sprawców zostało skazanych na kary pozbawienia wolności od 6 miesięcy do roku i 9 miesięcy.

źródło: dw.com

 

Źródło: NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 06 grudzień 2016 16:28
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Düsseldorf i Kolonia gotowe na tegorocznego sylwestra