Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Papież Franciszek: Na świecie już trwa III wojna światowa
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 09 grudzień 2016 01:33 Autor: admin

Papież Franciszek: Na świecie już trwa III wojna światowa

Papież Franciszek: Na świecie już trwa III wojna światowa foto: Wikimedia Commons/CC

Franciszek przypomniał hasło „Nigdy więcej wojny” po pierwszej wojnie światowej. Według niego, nie zostało ono „poważnie potraktowane”, gdyż wybuchła druga wojna. „Teraz trwa trzecia wojna, którą przeżywamy w kawałkach. Na świecie toczy się trzecia wojna światowa: Ukraina, Bliski Wschód, Afryka, Jemen” – wyliczał Franciszek.

„Mówimy: nigdy więcej wojny, ale produkujemy i sprzedajemy broń, sprzedajemy tym, którzy walczą. To jeden z najprostszych sposób tworzenia bogactwa za wysoką cenę, cenę krwi” – kontynuował papież Franciszek.

Zdaniem papieża, Europie brakuje dziś przywódców, tymczasem bardzo potrzebuje ona „liderów idących naprzód”. „Brakuje ludzi takich jak Schumann, De Gasperi, Adenauer, którzy realnie przeciwstawiali się wojnie” – wspomniał.

Pytany o to, co powinno być najważniejsze dla księdza, Franciszek odparł: „czułość”. – Niech księża nie wstydzą się czułości – zaapelował. Zdaniem papieża potrzebna jest „rewolucja czułości” na świecie, który cierpi na „kardiosklerozę”.

W wywiadzie potępił również dezinformację w mediach. Wyraził opinię, że wielkie szkody przynosi „mówienie tylko jednej części prawdy”.

„Uważam, że media muszą być bardzo przejrzyste, bardzo transparentne i nie popadać, proszę, bez urazy, w chorobę koprofilii, czyli chcieć zawsze informować o skandalu, o rzeczach brzydkich, nawet jeśli są prawdziwe” – powiedział Franciszek, którego wypowiedzi przytoczyło watykańskie biuro prasowe.

 

Źródła: rp.pl / ansa.it, NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 09 grudzień 2016 08:06
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Papież Franciszek: Na świecie już trwa III wojna światowa