Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Sylwester w Kolonii będzie wyglądał jak stan wojenny. 1500 mundurowych na ulicach
Kategoria: Wiadomości   Środa, 14 grudzień 2016 02:43 Autor: admin

Sylwester w Kolonii będzie wyglądał jak stan wojenny. 1500 mundurowych na ulicach

Projekt strategii bezpieczeństwa przygotowany na tegorocznego sylwestra ma służyć poczuciu bezpieczeństwa obywateli, ale także wizerunkowi miasta. Burmistrz Kolonii Henriette Reker zapewniała, że „Kolonia jest przyjaznym i bezpiecznym miastem”, a sylwester będzie sprawdzianem skuteczności strategii wspólnie wypracowanej przez Federalną Policję i władze miasta.

Noc sylwestrową w Kolonii ma zabezpieczać aż 1500 funkcjonariuszy policji – dla porównania w ubiegłym roku było ich tylko 140. „Nasze stanowisko jest takie, że w każdym miejscu, gdzie w Kolonii zbierają się ludzie – szczególnie w śródmieściu – muszą być widoczni policjanci i policjantki” – powiedział komendant kolońskiej policji Jürgen Mathies. Służbę w noc sylwestrową będzie pełniło także 600 pracowników miejskich służb porządkowych i prywatnych firm ochroniarskich oraz 400 strażaków.

Kolońską policję mają też wspierać posiłki z innych regionów Nadrenii Północnej-Westfalii. Wszystko, by nie powtórzył się chaos sprzed roku. Mathies skomentował ubiegłorocznego sylwestra: „Wzbiera we mnie złość, bo nie było tam policji, aby chronić ludzi. To nie może się powtórzyć. Dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wszyscy tu czuli się bezpiecznie”.

Dla bezpieczeństwa rozbudowano system wideonadzoru. Zakupiono aparaturę kontrolno-obserwacyjną za milion euro. W mieście mają zostać zainstalowane nowe kamery. Uruchomiona zostanie specjalna kompleksowa pomoc. Porady można będzie otrzymać telefonicznie bądź od pracowników, którzy będą obecni na ulicach miasta.

Policja chce wyposażyć do końca roku wszystkich funkcjonariuszy w kamery instalowane na mundurach. Mają one rejestrować sytuacje, w jakich znajdą się funkcjonariusze policji, którzy w tym roku szczególną uwagę poświęcą Kolonii. „Nie mamy wątpliwości, że uda nam się w naszym regionie zapanować nad sytuacją i ochronić obywateli” – stwierdził Wolfgang Wurm z Federalnej Policji.

W ubiegłym roku w noc sylwestrową doszło w Kolonii do napaści seksualnych na kobiety oraz do kradzieży z udziałem wielu nielegalnych imigrantów. Do policji wpłynęło ponad 1200 doniesień.

Źródło: dw.com, NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 14 grudzień 2016 05:18
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Sylwester w Kolonii będzie wyglądał jak stan wojenny. 1500 mundurowych na ulicach