Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości W Egipcie zatrzymano fotografa inscenizującego „syryjskie sceny”
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 20 grudzień 2016 19:53 Autor: admin

W Egipcie zatrzymano fotografa inscenizującego „syryjskie sceny”

Egipska policja zatrzymała mężczyznę za sesję fotograficzną z udziałem dzieci podawaną w serwisach społecznościowych za zdjęcia zniszczeń i rannych ludzi w syryjskim Aleppo.

Jak poinformowało MSW kraju na swoim fanpage’u na Facebooku, ekipa fotograficzna składająca się z asystentów fotografa i rodziców małych aktorów została zatrzymana w prowincji Port Said.

Policja na własne oczy obserwowała proces tworzenia zdjęć na ruinach zniszczonej na mocy decyzji władz nielegalnej budowli. Uwagę przejeżdżających obok funkcjonariuszy przyciągnęła niepełnoletnia dziewczynka w zakrwawionej białej sukience z białym niedźwiadkiem w ręku. Pluszowa zabawka również była ubrudzona czerwonymi plamami. „Krew”, jak przekonali się siły zbrojne, była sztuczna.

Po niedługim przesłuchaniu i zapoznaniu się z twórczością grupy fotograf powiedział policjantom, że zamierzał umieścić te zdjęcia na portalach społecznościowych podając je za kadry z Aleppo.

Fotograf został zatrzymany przez policję na cztery dni na czas dochodzenia w sprawie incydentu. Pozostali dorośli uczestnicy sesji zdjęciowej zostali wypuszczeni za kaucją.

 https://pl.sputniknews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 20 grudzień 2016 20:49
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości W Egipcie zatrzymano fotografa inscenizującego „syryjskie sceny”