Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Katastrofa Tu-154. 92 ofiary, w tym 64 muzyków Chóru Aleksandrowa
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 25 grudzień 2016 10:53 Autor: admin

Katastrofa Tu-154. 92 ofiary, w tym 64 muzyków Chóru Aleksandrowa

Jak podał rosyjski resort obrony, w katastrofie zginęło 64 muzyków Chóru Aleksandrowa, w tym jego dyrektor gen. Walerij Chaliłow, dwóch wysokich urzędników, w tym szef wydziału kultury ministerstwa obrony Anton Gubankow oraz dziewięciu dziennikarzy. Do Syrii leciała też dyrektor organizacji Sprawiedliwa Pomoc Jelizawieta Glinka, znana w Rosji jako doktor Liza. Była ona zaangażowana w pomoc ofiarom konfliktów zbrojnych, m.in. w Donbasie.

Główny solista chóru Wadim Ananjew powiedział, że w Moskwie zostali głównie członkowie zespołu tanecznego i orkiestry. Sam Ananjew nie poleciał do Syrii, bo urodził mu się syn. Oprócz niego w rosyjskiej stolicy z różnych powodów zostało dwóch solistów.

Chór Aleksandrowa składa się z wokalistów, orkiestry i zespołu tanecznego. Zespół występuje w salach koncertowych na całym świecie oraz przed rosyjskimi żołnierzami. Wielokrotnie przyjeżdżał z koncertami do Polski.

Szef państwa (Putin) przekazał wyrazy głębokiego współczucia rodzinom i bliskim ofiar katastrofy lotniczej – czytamy w komunikacie.

Ponadto rosyjski prezydent polecił premierowi Dmitrijowi Miedwiediewowi sformowanie i pokierowanie pracami komisji, która zbada przyczyny katastrofy.

|czy to właśnie tak działa kosmiczna sprawiedliwość? - admin|

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 25 grudzień 2016 11:42
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Katastrofa Tu-154. 92 ofiary, w tym 64 muzyków Chóru Aleksandrowa