Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Stany Zjednoczone wydaliły rosyjskich dyplomatów, nałożyły sankcje na Rosję
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 30 grudzień 2016 21:34 Autor: admin

Stany Zjednoczone wydaliły rosyjskich dyplomatów, nałożyły sankcje na Rosję

Odchodzący z urzędu Barack Obama, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, w odpowiedzi na domniemane rosyjskie ataki hakerskie podczas wyborów prezydenckich zadecydował o nałożeniu sankcji na Rosję. Postanowił również wydalić 35 rosyjskich dyplomatów z kraju, którzy zostali oskarżeni o szpiegostwo, oraz zamknąć dwie placówki w Nowym Jorku i Maryland, które miały rzekomo służyć do zadań wywiadowczych.

Decyzja Baracka Obamy raczej nie jest zaskakująca. On i jego administracja utrzymują, że Rosja wpłynęła na wyniki wyborów i jest to niezaprzeczalny fakt. Z drugiej strony, amerykański rząd nie chce ujawnić dowodów, które potwierdzałyby udział Rosji w wyborach. Odchodzący Obama nie ma już praktycznie nic do stracenia, a każde jego działania i tak mogą zostać anulowane przez Donalda Trumpa.

W związku z wydaleniem rosyjskich dyplomatów i nałożeniem sankcji, Władimir Putin ogłosił, że nie ma zamiaru dać się sprowokować i nie będzie podejmował żadnych działań aż do objęcia rządów przez Donalda Trumpa. Z kolei amerykański miliarder skomentował, że Stany Zjednoczone powinny skupić się na większych i ważniejszych sprawach.

Już dziś wiadomo, że Trump będzie utrzymywał dobre stosunki z Rosją, czego nie można powiedzieć o Iranie i Chinach. Wydaje się to oczywiste zwłaszcza, gdy przyszły prezydent USA wybiera Henry'ego Kissingera na swojego doradcę ds. polityki zagranicznej, według którego nie Rosja, a Chiny stanowią największe zagrożenie dla amerykańskiej dominacji nad światem.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 30 grudzień 2016 22:00
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Stany Zjednoczone wydaliły rosyjskich dyplomatów, nałożyły sankcje na Rosję