Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Rosja ogłosiła powszechne zawieszenie broni w Syrii - porozumienie dotyczy wszystkich, oprócz terrorystów i Kurdów
Kategoria: Wiadomości   Sobota, 31 grudzień 2016 07:56 Autor: admin

Rosja ogłosiła powszechne zawieszenie broni w Syrii - porozumienie dotyczy wszystkich, oprócz terrorystów i Kurdów

Zgodnie z zapowiedzią, po wyzwoleniu Aleppo, Rosja wspólnie z Iranem, Turcją i syryjskim rządem ogłosiła powszechne zawieszenie broni. Warto zwrócić uwagę na to, że Kurdowie, podobnie jak tzw. Państwo Islamskie oraz Front al-Nusra, nie zostali uwzględnieni w tym porozumieniu.

Dokładnie o północy czasu lokalnego, w Syrii zaczęło obowiązywać zawieszenie broni. Zarówno rząd, jak i największe organizacje rebelianckie, takie jak turecka Wolna Armia Syrii, saudyjski Jaish al-Islam czy nawet radykalna islamska grupa Ahrar al-Sham, zgodziły się wziąć udział w tej inicjatywie. Rosja zorganizowała również rozmowy pokojowe, które mają odbyć się już wkrótce w Kazachstanie.

Rosjanie z góry zaznaczyli, że wszystkie pozostałe ugrupowania, takie jak ISIS czy Front al-Nusra i powiązane z nimi organizacje, będą regularnie zwalczanie. Dotyczy to również tych, którzy w jakiś sposób naruszą porozumienie lub je odrzucili.

Wydawałoby się, że skoro Rosja, Turcja, Iran i Syria przejęły inicjatywę, to nastąpi teraz spokój. Nikt jednak nie wie jak zakończą się negocjacje w Kazachstanie a wszyscy doskonale pamiętają, że islamska opozycja nieustannie stawiała jeden warunek - Assad musi odejść. Głównym celem rebeliantów jest dojście do władzy i ustanowienie prawa szariatu.

Co najbardziej zastanawia, Kurdowie, którzy przecież stanowią istotną siłę w Syrii i kontrolują sporą część kraju na północy, nie zostali uwzględnieni w porozumieniu. Turcja zwalcza obecnie ISIS w mieście al-Bab i wygląda na to, że zgodnie z zapowiedzią Erdogana, następne na liście do "wyzwolenia" będzie Manbidż. To oznacza, że alians rosyjsko-turecko-syryjsko-irański zakłada pokonanie Kurdów a Erdogan otrzymał od Putina wolną rękę w rozwiązaniu "kwestii kurdyjskiej".

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 31 grudzień 2016 08:31
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Rosja ogłosiła powszechne zawieszenie broni w Syrii - porozumienie dotyczy wszystkich, oprócz terrorystów i Kurdów