Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Berlin gotowy na sylwestra – policjanci z karabinami i betonowe bariery
Kategoria: Wiadomości   Sobota, 31 grudzień 2016 11:23 Autor: admin

Berlin gotowy na sylwestra – policjanci z karabinami i betonowe bariery

Strefa w pobliżu Bramy Brandenburskiej zostanie dodatkowo zabezpieczona betonowymi płytami. Wszystko to jest efektem zamachu z 19 grudnia, w którym zginęło 12 osób, a 50 zostało rannych.

Mieszkańcy i turyści, którzy zaplanowali sylwestra na ulicach Berlina, nie będą mogli mieć ze sobą plecaków i dużych toreb. Poza tym zakazano używania fajerwerków i potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów, jak np. szklane butelki. Władze i organizatorzy przewidują, że w zabawach zorganizowanych w Berlinie weźmie udział „setki tysięcy ludzi” - informuje ndie.pl.

Berlin nie jest jedyną europejską stolica zwiększającą w tym roku środki bezpieczeństwa. Podobnie będzie działo się także w Londynie. W weekend na ulicach brytyjskiej stolicy pojawią się dodatkowi funkcjonariusze z innych miast, którzy będą wspierać 3 tys. lokalnych policjantów podczas licznych imprez noworocznych. Poza tym stacje metra patrolować będą funkcjonariusze wyposażeni w długą broń. Wzdłuż głównych ulic Londynu rozstawiono betonowe bariery.

Z kolei we Włoszech będą mogły odbyć się tylko te masowe imprezy, których organizatorzy zapewnili najwyższy poziom bezpieczeństwa. W miejscach takich wydarzeń muszą zostać ustawione betonowe bariery, uniemożliwiające wjazd ciężkich pojazdów. Oprócz policjantów pełniących służbę we wszystkich miastach, ulice patrolować będzie 1800 dodatkowych funkcjonariuszy jednostek specjalnych.

źródło: tvp info/iar

 

Źródło: NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 31 grudzień 2016 17:53
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Berlin gotowy na sylwestra – policjanci z karabinami i betonowe bariery