Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Ponad tysiąc uchodźców próbowało przedrzeć się przez hiszpańsko-marokańską granicę
Kategoria: Wiadomości   Poniedziałek, 02 styczeń 2017 16:54 Autor: admin

Ponad tysiąc uchodźców próbowało przedrzeć się przez hiszpańsko-marokańską granicę

W niedzielę rano, wraz z nastaniem nowego roku, ponad tysiąc uchodźców z Afryki zaatakowało wysokie ogrodzenie i służby porządkowe na granicy z Ceutą, hiszpańską enklawą w Afryce Północnej. Doszło do starć, w wyniku których kilkadziesiąt osób zostało rannych, lecz żaden uchodźca nie zdołał się przedrzeć.

Wydarzenie miało miejsce po godzinie 4:00 rano czasu lokalnego. Policja twierdzi, że afrykańscy migranci zachowywali się wyjątkowo agresywnie i byli wyposażeni w łomy, nożyce do cięcia drutu oraz wielkie kamienie. Próbowano rozwalić ogrodzenie, lecz bez sukcesu. Ostatecznie tylko dwóch uchodźców zostało rannych, zaś po drugiej stronie barykady ucierpiało 50 marokańskich i 5 hiszpańskich policjantów - jeden z nich stracił oko.

Ceuta i Melilla, dwie hiszpańskie enklawy, są bardzo często wykorzystywane do przemycania uchodźców z Afryki do Europy. Policja zatrzymała ostatnio na promie Francuza, który w swoim samochodzie kempingowym ukrywał 12 Algierczyków.

Jak widać, nowy rok zaczął się od niezbyt dobrej wiadomości, lecz miejmy nadzieję, że w 2017 uda się powstrzymać islamską inwazję na Europę i zakończy się wreszcie to "ubogacanie kulturowe".

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 02 styczeń 2017 18:12
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Ponad tysiąc uchodźców próbowało przedrzeć się przez hiszpańsko-marokańską granicę