Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Bilans sylwestra w Kolonii. Do miasta przyjechało kilkuset imigrantów z Afryki Północnej
Kategoria: Wiadomości   Poniedziałek, 02 styczeń 2017 16:53 Autor: admin

Bilans sylwestra w Kolonii. Do miasta przyjechało kilkuset imigrantów z Afryki Północnej

Bilans sylwestra w Kolonii. Do miasta przyjechało kilkuset imigrantów z Afryki Północnej foto: Wikimedia Commons/CC

Sylwester w Kolonii miał po wydarzeniach sprzed roku znaczenie symboliczne. 1500 policjantów landu, pracownicy miejskiej służby porządkowej oraz ochroniarze strzegli porządku w centrum. Nad miastem krążyły helikoptery. Z około 1700 skontrolowanych osób aresztowano sześć, z tego trzy były poszukiwane listem gończym, trzy przebywały nielegalnie w Niemczech. Zanotowano dwa przypadki molestowania seksualnego i sześć kradzieży.

Przed dworcem głównym policjanci stali w szpalerze i skontrolowali w godzinach przez północą około 1000 imigrantów z Afryki Północnej. Katedra była otoczona barierkami i śluzami - informuje ndie.pl.

Szef kolońskiej policji Juergen Mathies przyznał, że w mieście pojawiły się grupy osób „zachowujących się stosunkowo agresywnie”. Do Kolonii przyjechało – tak jak rok temu – kilkuset młodych imigrantów z Afryki Północnej. W przeciwieństwie do zeszłego roku, policja była dobrze przygotowana i konsekwentnie interweniowała, gdy wymagała tego sytuacja – wyjaśnił Mathies.

Mniejsze grupy Arabów po 50-80 osób były zatrzymywane już na dworcu głównym i nie wpuszczano ich na teren przy katedrze, małym grupkom zezwalano na wejście do pociągów wyjeżdżających z Kolonii. Na przystanku kolejowym Deutz, tuż przed dworcem głównym wyciągnięto z pociągu z Düsseldorfu o godzinie 22 około 120 Arabów północnoafrykańskich, z następnego pociągu po godzinie 23 około 300 Arabów.

Szef policji odrzucił oskarżenia o rasistowskie zachowanie policjantów, którzy mieli jakoby przeprowadzać kontrole, kierując się kryteriami etnicznymi. Jak podkreślił, powodem kontroli było zachowanie tych osób wskazujące na możliwość popełnienia przestępstw.

Po godzinie 23 wywiadu mediom udzielał m.in. Minister Spraw Wewnętrznych Północnej Nadrenii-Westfalii Ralf Jäger (SPD), zamieszkały w Duisburgu, który stwierdził, że policja dobrze się przygotowała. O godzinie 1.35 wystąpiła przed mediami pani burmistrz Henriette z pierwszym bilansem: „sytuację bezpieczeństwa oceniliśmy dobrze i prawidłowo”.

Sylwester w Kolonii był udaną tragikomedią.

ksta.de / welt.de / express.de / NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 02 styczeń 2017 18:54
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Bilans sylwestra w Kolonii. Do miasta przyjechało kilkuset imigrantów z Afryki Północnej