Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Wszyscy obywatele Francji są teraz dawcami organów, dopóki nie złożą swojej odmowy
Kategoria: Wiadomości   Czwartek, 05 styczeń 2017 18:34 Autor: admin

Wszyscy obywatele Francji są teraz dawcami organów, dopóki nie złożą swojej odmowy

W związku ze znaczącą zmianą w prawie, każdy obywatel Francji został automatycznie uznany jako dawca organów. Francuzi, którzy nie chcą zostać dawcami, muszą zapisać się do rejestru, zawierającego listę osób, które zrezygnowały z uczestnictwa w tej inicjatywie.

Nowe przepisy, które weszły w życie 1 stycznia, zrównują politykę Francji z innymi europejskimi krajami, takimi jak Hiszpania czy Austria, gdzie także obowiązuje zasada domniemanej zgody, polegająca na tym, że każdy po śmierci może zostać dawcą, jeśli wcześniej nie żłoży stosownej odmowy.

W przypadku Francji, niechętnie nastawieni do tego pomysłu, ludzie muszą zapisać się do specjalnie utworzonego Narodowego Rejestru Odmowy, aby mieć pewność, że ich organy nie zostaną pośmiertnie wykorzystane przez innych. Według The Guardian, już 150 tysięcy osób wpisało swoje nazwisko do rejestru.

Jeśli wpisanie się do rejestru nie jest możliwe, obywatele mogą także napisać odmowę i zostawić ją u swojego krewnego, bądź złożyć ustne oświadczenie w obecności członka rodziny, który później będzie musiał zaświadczyć przed zespołem lekarzy, że taka była wola zmarłej osoby.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 05 styczeń 2017 18:56
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Wszyscy obywatele Francji są teraz dawcami organów, dopóki nie złożą swojej odmowy