Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości USA ukrywają incydenty z groźnymi wirusami
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 06 styczeń 2017 09:34 Autor: admin

USA ukrywają incydenty z groźnymi wirusami

Ośrodki kontroli i profilaktyki chorób w USA ukrywają informację o dziesiątkach niedawnych incydentów, w tym z najgroźniejszymi bakteriami i wirusami – pisze USA Today.

Według danych periodyku naukowcy stracili skrzynię ze śmiertelnie groźnymi i surowo strzeżonymi wzorcami wirusów grypy oraz zetknęli się z szeregiem potencjalnych problemów przy obchodzeniu się z wirusami i bakteriami.

Gazeta pisze także, że pojawiły się doniesienia o przypadkach niedbałego posługiwania się ekwipunkiem ochronnym. W jednym z przypadków doszło do odłączenia węża doprowadzającego czyste powietrze od specjalnego stroju chroniącego przed takimi wirusami jak Ebola.

„Po żadnym z incydentów opisanych w tych dokumentach nie pojawiły się doniesienia o zachorowaniach wśród pracowników ośrodków lub zwykłych ludzi” — cytuje gazeta oświadczenie wysłane pocztą przez organy kontroli nad chorobami.

Według informacji periodyku nie jest to pierwszy podobny przypadek w jednym z czterech laboratoriów o podwyższonym stopniu bezpieczeństwa biologicznego. Gazeta powołuje się na dane uzyskane od Ośrodków Kontroli i Profilaktyki Chorób w USA w ramach ustawy o swobodnym dostępie do informacji w USA. Jednocześnie gazeta podkreśla, że wiele szczegółów w uzyskanej odpowiedzi zostało pominiętych, w tym rodzaje wirusów i bakterii.

 

Źródło: pl.SputnikNews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 06 styczeń 2017 12:46
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości USA ukrywają incydenty z groźnymi wirusami