Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Żydzi żądają pomocy dla uchodźców, ale nie chcą ich w Izraelu
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 06 styczeń 2017 11:38 Autor: admin

Żydzi żądają pomocy dla uchodźców, ale nie chcą ich w Izraelu

Żydowskie towarzystwo pomocy HIAS (skrót od ang. Hebrew Immigrant Aid Society, Hebrajskie Stowarzyszenie Pomocy Imigrantom – żydowska międzynarodowa organizacja społeczno-charytatywna, założona w 1909 roku w Nowym Jorku, mająca na celu pomoc materialną i prawną emigrantom żydowskim z Europy Środkowo-Wschodniej w Ameryce.), zaapelowało i przypomniało, że „Stany Zjednoczone nadal są miejscem, gdzie uciekające rodziny przed wojną i prześladowaniami mogą znaleźć bezpieczeństwo i godność”.

Ponad 200 uczestników pozowało do zdjęcia grupowego w Zgromadzeniu HIAS w Nowy Jorku 14 września 2016r.

Prezes HIAS Mark Hetfield na łamach The Times of Izrael  (http://www.timesofisrael.com/spotlight/join-the-jewish-movement-to-support-refugees/) w artykule zatytułowanym „Przyłącz się do ruchu żydowskiego do wsparcia uchodźców” wzywa Żydów by dołączyli się do działań HIAS, aby w Ameryce schronienie znalazło jeszcze więcej uchodźców niż ma to miejsce obecnie.

„My jako naród Żydowski, znamy najlepiej doświadczenia prześladowań, ucieczek ze swego domu. Przez ponad 100 lat pomagamy uchodźcom znaleźć bezpieczeństwo i wolność. HIAS i amerykańska społeczność żydowska pracują razem aby chronić i pomagać azylantom w nowych warunkach bytowych”.

„Dzięki naszej sieci tysięcy rabinów, setek synagog widzieliśmy te wysiłki z pierwszej ręki. W tygodniu dziękczynienia Nasi zwolennicy w społecznościach głównie w San Diego, Filadelfii i Nowym Jorku, pomagali uchodźcom obchodzić święto po raz pierwszy”.

„W ciągu ostatniego roku, lokalne zgromadzenia w całym kraju przygotowywały mieszkania dla nowo przybyłych uchodźców, posiłki czy szkolenia zawodowe i językowe”.

„Społeczność żydowska jest stworzona do takich akcji, ponieważ aż nadto dobrze znamy niebezpieczeństwo wynikające z krótkowzrocznej i ksenofobicznej postawy wobec mniejszości i przybyszów. Ameryka zawsze była domem dla zbłąkanych i strudzonych losem ludzi, dla wielu z Nas to zawsze będzie synonim wolności i bezpieczeństwa, kraj który daje schronienie prześladowanym – ten status trzeba utrzymać, nie można zamykać drzwi ze strachu przed potrzebującymi. HIAS będzie nadal współpracować z naszymi partnerami w społeczności uchodźców. Nasza sieć lokalnych agencji, wszystkie szczeble administracji rządowej, a co najważniejsze wiele tysięcy uchodźców pomaga każdego roku aby bronić tradycji Ameryki czyli wspiera przyjazną ochronę uchodźców.”

Owy artykuł kończy się apelem do swoich czytelników do przyłączenia się do HIASu: „próbuj walczyć z ciemnością świata, porzuć strach”.

W samym Izraelu nie ma jednak takiego „szału” na pomoc uchodźcom jaki głosi HIAS dla Ameryki. W rzeczywistości rząd izraelski odmówił przyjęcia jakichkolwiek uchodźców z Syrii czy Afryki, czy jakichkolwiek i buduje nowy mur, by przypadkiem nikt się nie przedarł na ich terytorium. Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że „Izrael jest małym krajem, któremu brakuje możliwości demograficznych i geograficznych. Dlatego musimy kontrolować nasze granice, zarówno przeciwko nielegalnym imigrantom jaki i terrorystom”.

W tym samym czasie rząd izraelski również finansuje za pośrednictwem swojej oficjalnej sekcji pomocy zagranicznej IsraAID, inwazje trzeciego świata muzułmańskiego na Europe. Chutzpah HIASu wydaje się zatem być w zgodzie z dobrze już znaną praktyką, żydowską czyli prawo dla Izraela, inne niż dla wszystkich nieżydowskich narodów.

Tłumaczenie: Sobrius

 

Źródło polskie: newobserveronline.com, nwo.report


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(11 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 06 styczeń 2017 12:54
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Żydzi żądają pomocy dla uchodźców, ale nie chcą ich w Izraelu