Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości "Przeciwstawianie się rosyjskiej agresji" - po co NATO przerzuca wojska w Europie?
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 10 styczeń 2017 09:34 Autor: admin

"Przeciwstawianie się rosyjskiej agresji" - po co NATO przerzuca wojska w Europie?

Przedstawiciel frakcji Die Linke w Bundestagu Alexander Neu w wywiadzie dla Sputnika powiedział o rzeczywistych przyczynach nadchodzących manewrów:

„W pierwszej kolejności chodzi o uzasadnienie celowości istnienia NATO. W związku z tym są wymyślane kolejne zagrożenia oraz tworzone nowe scenariusze. W Niemczech od chwili rozpoczęcia ukraińskiego kryzysu Rosja znów jest przedstawiana jako wróg. Po raczej bezskutecznych operacjach zbrojnych za granicą — w Afganistanie i Libii — NATO szuka możliwości nadania swojemu istnieniu nowego sensu" — uważa Alexander Neu. 

Jednocześnie według niego Niemcy oferują Amerykanom swoje usługi, aby ci nie mogli realizować polityki agresji w Europie. Przecież kiedy chodzi o ciężki sprzęt opancerzony, trzeba mówić właśnie o polityce agresji.

Poza tym według słów pułkownika Todda Bertulisa, zastępcy szefa wydziału logistyki amerykańskiego dowództwa Eucom w Stuttgarcie w kwestii przerzucenia sił chodzi także o sprawdzenie możliwości logistycznych amerykańskiej armii. Trzeba w praktyce potwierdzić, że jest w stanie w każdej chwili przerzucić swoje siły na odpowiednie miejsce. 

Przerzucenie amerykańskiego sprzętu wojskowego skrytykowali także przedstawiciele bremeńskiego ruchu na rzecz pokoju. Ekkehard Lentz, rzecznik Bremeńskiego Forum Pokojowego, powiedział w wywiadzie dla Sputnika:

„Nie możemy po prostu milczeć — trzeba pokazać także alternatywy w postaci ruchu na rzecz pokoju. Dlatego wezwaliśmy mieszkańców Bremerhaven do wzięcia udziału w wiecu".

Według słów Ekkeharda Lentza jest bardzo ważne pokazanie, że ta antyrosyjska militaryzacja nie znajduje poparcia wśród Niemców. Bremeńskie Forum Pokojowe uważa, że prawdopodobne skutki przyszłych manewrów są trudne do przewidzenia. W związku z napiętą sytuacją w polityce globalnej to „pobrzękiwanie szabelką" ze strony amerykańskiej armii i NATO zwiększa zagrożenie wojną. 

Niemcy biorą aktywny udział w transportowaniu amerykańskich wojsk z Bremerhaven do Polski — dodał Ekkerhard Lentz. Według niego „wsparcie Bundeswehry jest realizowane przez szkołę logistyczną w Garlstedt pod Bremą. Jednak właśnie tam ruch na rzecz pokoju ma bogate tradycje. Jeszcze w 1978 roku została tam rozmieszczona amerykańska brygada wojskowa, mająca doświadczenie udziału w działaniach zbrojnych we Wietnamie. Rząd federalny powinien niezwłocznie zrezygnować z zapewnienia logistycznych możliwości Bundeswehry i zakazać transportu amerykańskich wojsk przez terytorium Niemiec" — uważa Ekkehard Lentz.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 10 styczeń 2017 17:37
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości "Przeciwstawianie się rosyjskiej agresji" - po co NATO przerzuca wojska w Europie?