Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Islamiści pozbawili wody ponad 7 milionów mieszkańców Damaszku i okolic
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 10 styczeń 2017 17:30 Autor: admin

Islamiści pozbawili wody ponad 7 milionów mieszkańców Damaszku i okolic

Mieszkańcom syryjskiej stolicy i jej okolic odebrano dostęp do wody bieżącej. 24 grudnia, "umiarkowana opozycja" zanieczyściła źródła rzeki Barady olejem napędowym i zaczęła stawiać warunki. Mieszkańcy Damaszku i okolic pozostają bez dostępu do wody już od ponad dwóch tygodni.

Przy pomocy cystern, rząd dostarcza wodę do mieszkań, ale rozwiązanie to nie jest wystarczające. Woda nie jest zdatna do picia, dlatego mieszkańcy muszą sami zadbać o wodę pitną, kupując ją w lokalnych sklepach. W chwili obecnej, problem zanieczyszczonej rzeki nie jest do rozwiązania.

Tzw. umiarkowani rebelianci postawili warunek - umożliwią naprawę instalacji wodnych i oczyszczenie Barady z oleju, jeśli armia rządowa złoży broń i wycofa się, tj. odda im część terytoriów. Wojsko prowadzi działania zbrojne, mające na celu wyeliminowanie islamistów i uzyskanie dostępu do instalacji wodnych na Baradzie.

Wśród terrorystów, którzy stawiają te warunki, znajdują się tzw. Białe Hełmy - jest to organizacja finansowana przez państwa zachodnie, oficjalnie funkcjonująca jako Syryjska Obrona Cywilna. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że współpracuje z terrorystami a Rosja oskarżyła ją o kooperację z al-Kaidą. Białe Hełmy miały również pomagać cywilom w Aleppo podczas rzekomych rosyjskich bombardowań, lecz po wyzwoleniu miasta okazało się, że znaczna większość filmów i zdjęć jest fałszywa.

Syryjskie władze oskarżyły Zachód o wspieranie islamistów i zlecenie im zanieczyszczenie wód Barady. Mieszkańcy Damaszku mogą pozostać bez dostępu do wody pitnej jeszcze przez długi czas. Sytuacja jest tam katastrofalna, określona przez ONZ jako zbrodnia wojenna. Jak widać, terroryści przegrywają wojnę i robią co mogą, aby przedłużyć obecny stan z nadzieją na uzyskanie wsparcia od państw zachodnich.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 10 styczeń 2017 18:44
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Islamiści pozbawili wody ponad 7 milionów mieszkańców Damaszku i okolic