Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości 8 najbogatszych ludzi świata posiada tyle bogactwa co biedniejsza połowa populacji!
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 17 styczeń 2017 09:14 Autor: admin

8 najbogatszych ludzi świata posiada tyle bogactwa co biedniejsza połowa populacji!

Międzynarodowa organizacja Oxfam każdego roku zaopatruje nas w dane, dotyczące posiadanego majątku przez ludzi w skali światowej. Za każdym razem specjaliści przewidują, że ci najbogatsi będą gromadzić jeszcze większy majątek i szybko okazuje się, iż rozwarstwienie społeczne rośnie w dramatycznym tempie. Nie da się po prostu przewidzieć jak bardzo wzbogacą się osoby, których życie polega wyłącznie na robieniu pieniędzy i interesów.

Przypomnijmy zeszłoroczny raport. Organizacja Oxfam ustaliła, że 1% najbogatszych ludzi na świecie posiada większy majątek niż pozostałe 99% a 62 osoby zgromadziły tyle samo bogactw, co 3,6 miliarda najbiedniejszych ludzi.

Wszyscy zgodnie zauważają, że różnice te stale rosną - bogaci mają coraz większy majątek, zaś biedniejsza część populacji ludzi na świecie staje się coraz biedniejsza. Co więcej, nic nie wskazuje na to aby sytuacja miała się w jakiś sposób zmienić.

Najnowszy raport Oxfam jest jeszcze bardziej niepokojący. Teraz już tylko 8 najbogatszych osób na świecie posiada tyle samo co 3,6 miliarda biedniejszych ludzi. Liczba ta jest tak mała, że wymieniono nawet nazwiska tych, którzy skupiają najwięcej majątku. Jest to Bill Gates, Amancio Ortega, Warren Buffett, Carlos Slim Helu, Jeff Bezos, Mark Zuckerberg, Larry Ellison i Michael Bloomberg. Ich łączny majątek netto wynosi 427 miliardów dolarów.

"To nieprzyzwoite, że tyle bogactwa znajduje się w rękach tak niewielu, podczas gdy 1 na 10 osób musi przetrwać za mniej niż 2 dolary dziennie" - powiedział dyrektor Oxfam, Winnie Byanyima.

Wkrótce już tylko jedna osoba będzie skupiała majątek większy niż biedniejsza część populacji ludzi na świecie a rozwarstwienie społeczne nadal będzie rosło. Oxfam przewiduje, że musi nastąpić zmiana, gdyż obecna sytuacja może doprowadzić do upadku społeczeństw. Mówiąc bardziej dosłownie - może nastąpić bunt 99% ludzi przeciwko temu 1%.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 17 styczeń 2017 09:25
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości 8 najbogatszych ludzi świata posiada tyle bogactwa co biedniejsza połowa populacji!