Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Steinbach opuszcza CDU w proteście przeciwko polityce migracyjnej Merkel
Kategoria: Wiadomości   Środa, 18 styczeń 2017 17:12 Autor: admin

Steinbach opuszcza CDU w proteście przeciwko polityce migracyjnej Merkel

Erika Steinbach przyznała, że jej decyzja o opuszczeniu CDU nie zapadła spontanicznie, lecz „po intensywnych, bolesnych przemyśleniach”. Jak stwierdziła, nie wstąpiłaby już do dzisiejszej CDU i teraz nie głosowałaby na tę partię.

Była szefowa Związku Wypędzonych opuszcza wprawdzie swoje ugrupowanie, ale pozostanie w Bundestagu, aby „reprezentować politykę, za którą została wybrana”. Nie jest to jednak polityka „niesterowanej masowej migracji do Niemiec poza prawem i ustawami, którą kanclerz zapoczątkowała w 2015 r.” – tłumaczy Steinbach.

Erika Steinbach zdecydowanie zaprzecza, jakoby Angela Merkel skorygowała swoją politykę. „Niestety kanclerz dalej uważa podjętą wtedy (w 2015 r.) przez siebie decyzję za słuszną”. Zaś zmiany w polityce azylowej i w strukturach bezpieczeństwa zostały zaprowadzone tylko „z powodu skandalicznych problemów”, jakie się pojawiły - informuje ndie.pl.

Steinbach wytyka niemieckiej kanclerz, że nie spełniło się jeszcze nic z tego, co zawarte jest w jej powiedzeniu „Damy radę”. Tysiące imigrantów żyje w zbiorowych kwaterach, nic nie wyszło z „zasilenia naszego rynku pracy”, biznes błaga o tworzenie miejsc pracy, imigranci nie znają niemieckiego, nie mają wystarczających kwalifikacji dla niemieckiego rynku pracy, a integracja imigrantów w społeczeństwie i kulturze potrwa nie tylko lata, lecz całe dekady – twierdzi Steinbach.

„Duża liczba ludzi, którzy przybyli do Niemiec, nie jest uchodźcami zgodnie z Konwencją Genewską. Nieznana jest też do dziś dnia tożsamość wielu osób, a wiele z nich ma sfałszowane paszporty” – podkreśliła. „Na takie ignorowanie prawa nie odważyłaby się żadna z państwowych instytucji” – dodała, sugerując, że „za tym stoi wola polityczna”.

Dobitnie chadecka polityk mówi o konsekwencjach polityki niemieckiego rządu. Z imigrantami do kraju napłynęli terroryści, pogorszyła się wraz z ich przybyciem sytuacja bezpieczeństwa i to nie dotyczy tylko zamachów i ekscesów w noc sylwestrową w ubiegłym roku. „Czy mamy w przyszłości przy każdym wielkim festynie skrzykiwać zastępy policji z całego kraju, żeby ludzie mogli się poruszać jako tako bezpiecznie i radośnie się bawić?” – pyta.

Erika Steinbach odchodząc, nie zostawia na Angeli Merkel suchej nitki. Twierdzi, że dawny konserwatywny filar partii został zmarginalizowany, a szczególnie w polityce społecznej CDU „przystosowało się w wielu obszarach do lewicowego ducha czasu”.

źródło: dw.com

 

Źródło: NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 18 styczeń 2017 18:55
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Steinbach opuszcza CDU w proteście przeciwko polityce migracyjnej Merkel