Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Atak islamofoba okazał się zmyślony
Kategoria: Wiadomości   Sobota, 21 styczeń 2017 09:48 Autor: admin

Atak islamofoba okazał się zmyślony

Rzekoma próba wepchnięcia pod pociąg, o jakiej napisała czternastoletnia muzułmanka z Wiednia okazała się przez nią zmyślona.

Dziewczynka napisała na facebookowej stronie organizacji walczącej z rasizmem i nietolerancją, że jakiś mężczyzna wymyślał jej od terrorystek, a następnie zepchnął na tory przed nadjeżdżający pociąg; w ostatniej chwili uratował ją inny człowiek oczekujący na pociąg. Rodzice, Turcy z pochodzenia, złożyli w tej sprawie doniesienie na policji.

Sprawa nastolatki wywołała burzę w mediach społecznościowych, grupy anty-dyskryminacyjne oskarżały o tworzenie klimatu do takich napaści ministra spraw zagranicznych i integracji, bo parę dni wcześniej wypowiadał się za zakazem noszenia chust przez osoby zatrudniane przez państwo

Po analizie nagrań z kamer zainstalowanych na dworcu policja oświadczyła, że niczego w rodzaju opisywanego ataku nie stwierdzono. Z nagrań wynika, że zarówno dziewczynka jak i rzekomy napastnik spokojnie wsiedli do pociągu.

Nastolatka została wezwana do złożenia wyjaśnień na policji i może zostać oskarżona o wprowadzanie organów ścigania w błąd.
Opisywana sprawa jest podobna do sytuacji z Nowego Jorku, gdzie nastolatka zmyśliła historię o napaści w metrze, której była rzekomą ofiarą z powodu chusty. Młoda kobieta (19 lat) wracała z imprezy i bała się przyznać ojcu, dlaczego tak późno pojawia się w domu. Teraz grozi jej więzienie.

GL

Na podstawie: TheLocal.at
Źródło: Euroislam.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 21 styczeń 2017 10:41
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Atak islamofoba okazał się zmyślony