Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Dziennikarz zamordowany za publikację prawdy
Kategoria: Wiadomości   Czwartek, 26 styczeń 2017 10:23 Autor: admin

Dziennikarz zamordowany za publikację prawdy

Dr Udo Ulfkotte, nie żyje. Dziennikarz zasłynął kontrowersyjnymi informacjami o sposobach i kontrolowaniu przez CIA niemieckich mediów. Podejrzewa się, że informacje jakie posiadał, a których nie zdążył opublikować, doprowadziły do jego śmierci.

Ulfkotte był redaktorem w „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, jednej z największych niemieckich gazet. Jakiś czas temu wydał on książkę „Gekaufte Journalisten” („Kupili Dziennikarzy”). Wydanie jej kosztowało go prawdopodobnie życie. Był samotnym człowiekiem, dlatego podkreślał że publikuje informacje o jakich inni ludzie z branży wiedzą ale boją się na głos mówić. W trakcie wywiadu dla rosyjskiej gazety „Insider”, Ulkfotte powiedział "Kiedy powiedziałem Frankfurter Allgemeine Zeitung (gazeta Ulfkotte), że chcę opublikować książkę, prawnicy wysłali mi list informując o wszystkich konsekwencjach prawnych – ale mnie to nie przeszkadza. Widzisz, nie mam dzieci".

Był jednym z pierwszych dziennikarzy, którzy głośno informowali o grupie finansistów kontrolujących media. „W mediach niemieckich i amerykańskich usiłuje doprowadzić do wojny w Europie z Rosją. Jest to punkt bez powrotu, a ja zamierzam wstać i powiedzieć… że to czysta propaganda i manipulacja jaką stosują media.”

W trakcie wywiadów podkreślał, że w każdym kraju znajdują się dziennikarzy pracujący dla wywiadu amerykańskiego. Wielu z nich publikuje swoje artykuły w czołowych wydawnictwach. Jednocześnie istnieje ciche przyzwolenie na manipulowanie faktami.

Książka zamordowanego dziennikarza stała się bestsellerem w Niemczech, pomimo tego że oficjalnie nie była nigdzie reklamowana. Dziennikarze mieli całkowity zakaz publikowania jakichkolwiek wzmianek o tej publikacji.

Victor Orwellsky

 

Źródło: Orwellsky.blogspot.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(32 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Czwartek, 26 styczeń 2017 10:45
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Dziennikarz zamordowany za publikację prawdy