Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Niemcy: urzędniczka straciła pracę za ujawnione oszustwa zasiłkowe imigrantów
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 27 styczeń 2017 09:01 Autor: admin

Niemcy: urzędniczka straciła pracę za ujawnione oszustwa zasiłkowe imigrantów

Kobieta, która chce pozostać anonimowa, pracowała dla służb imigracyjnych (LAB), jednak została zwolniona z pracy po nagłośnieniu sprawy o oszustwach imigrantów, którzy bezprawnie pobierali wiele tysięcy euro zasiłków. Przez ten proceder niemieccy podatnicy mogli stracić nawet 5 milionów euro.

Oszustwo polegało na meldowaniu się pod różnymi nazwiskami w urzędach dla imigrantów. Po rejestracji otrzymywano pomoc finansową – podstawa wynosi 350 euro. Jak podaje telewizja N-TV, uchodźcy wyłudzali miesięcznie nawet po kilkadziesiąt tysięcy euro (rekordzista „zarabiał” miesięcznie 45 tys. euro!). Opisywaliśmy ten proceder na łamach portalu ndie.pl 4 stycznia.

Kobieta natychmiast zawiadomiła o tym swoich przełożonych, sugerując, że trzeba to szybko zgłosić na policję. Kierownictwo jednak zabroniło jej zgłaszać tego organom ścigania. „Kazali mi nic w tej sprawie nie robić i z nikim o tym nie rozmawiać, a fałszywe dokumenty schować w archiwum. Nie mogłam jednak żyć z taką świadomością” – mówi niemiecka urzędniczka, która w ostateczności odważyła się sama pójść na policję.

Po wszczęciu dochodzenia urzędnicy nie chcieli przekazać śledczym kluczowych dokumentów. W końcu policja uzyskała nakaz prokuratorski i mogła rozpocząć śledztwo. Minister spraw wewnętrznych Dolnej Saksonii Boris Pistorius z socjaldemokratycznej SPD zaprzecza, jakoby miało miejsce tuszowanie tego procederu.

Sprawa nie skończyła się dobrze dla uczciwej urzędniczki. Pomimo tego, że prokuratura bada sprawę, urzędniczka została już zwolniona z pracy. Uznano, że przekroczyła swoje kompetencje. Ten przykład może być złym sygnałem dla innych urzędów, w których mogą odbywać się podobne przekręty, aby lepiej nie wychylać się, nie nagłaśniać takich spraw, gdyż możesz pożegnać się z pracą.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.Źródło: breitbart.comNDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 27 styczeń 2017 12:35
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Niemcy: urzędniczka straciła pracę za ujawnione oszustwa zasiłkowe imigrantów