Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Jedna trzecia Ukraińców jest gotowa na zawsze wyemigrować z kraju
Kategoria: Wiadomości   Sobota, 28 styczeń 2017 09:44 Autor: admin

Jedna trzecia Ukraińców jest gotowa na zawsze wyemigrować z kraju

— Z sondażu przeprowadzonego przez firmę Research & Branding Group w grudniu 2016 roku wynika, że jedna trzecia Ukraińców (34%), jeśli pojawi się taka możliwość, zdecyduje się na zawsze opuścić Ukrainę i przeprowadzić się do innego państwa. Tymczasem ponad połowa mieszkańców (55%) nie jest gotowa na taki krok – podano na stronie firmy.

Według badania w ciągu niecałych dwóch lat – od lutego 2015 do grudnia 2016 roku – liczba Ukraińców, którzy deklarują gotowość do opuszczenia swego kraju, zwiększyła się o 6%. Jednocześnie o tyle samo procent zmniejszyła się liczba tych, którzy twierdzą, że nie zamierzają wyjechać z Ukrainy.

Research & Branding Group informuje, że gotowość do opuszczenia kraju na stałe zależy od regionu i wieku, ale w zasadzie nie ma związku z miejscem zamieszkania czy płcią badanych. Najbardziej nastawieni na emigrację są mieszkańcy centralnej części Ukrainy (37%), a najmniej zachodniej (31%). Z kolei z południowych i wschodnich regionów chce emigrować 34% badanych.

© AFP 2016/ Jure Makovec

Gotowość do opuszczenia kraju różnicuje wiek respondentów. Najsilniejsze emigracyjne nastroje zaobserwowano wśród badanych przed 30 rokiem życia. 55% Ukraińców w tej grupie wiekowej chce wyjechać z kraju. Tylko 10% respondentów w wieku powyżej 60 roku życia deklaruje podobny zamiar. Wśród trzydziestolatków chce wyemigrować 47%, czterdziestolatków 38%, a pięćdziesięciolatków 28% ankietowanych.

Te różnice w zasadzie zacierają się w przypadku podziału na płci (32% kobiet i 36% mężczyzn) oraz  miejsca zamieszkania (33 i 35%).

Research & Branding Group podaje też możliwe przyczyny emigracji w grudniu 2016 roku, wśród których znalazły się otrzymanie oferty interesującej i dobrze płatnej pracy (28%), konflikt zbrojny (27%), problemy gospodarcze w kraju (19%) oraz względy rodzinne (18%).

Badanie przeprowadzono w dniach 10-20 grudnia 2016 roku na całym terytorium Ukrainy. Uczestniczyło w nim 1800 osób. Błąd statystyczny nie przekracza 2,4%.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 28 styczeń 2017 13:04
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Jedna trzecia Ukraińców jest gotowa na zawsze wyemigrować z kraju