Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Pentagon przemilczał fakt dokonania tysięcy nalotów
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 07 luty 2017 12:13 Autor: admin

Pentagon przemilczał fakt dokonania tysięcy nalotów

W oficjalnych dokumentach Pentagonu nie ma żadnego śladu po tysiącach nalotów przeprowadzanych przez amerykańskie helikoptery i drony. Pentagon nie uznał za właściwe upublicznianie informacji na temat nalotów w Iraku, Syrii i Afganistanie przeprowadzanych od 2001 roku, ani tym bardziej o ich ofiarach — informuje gazeta „Military Times”. Zdaniem wojskowych, takie postępowanie to zwyczajowa praktyka Pentagonu.

Jak informuje gazeta, w samym tylko 2016 roku USA przeprowadziły 456 nalotów, których nie odnotowano w otwartej bazie danych prowadzonej przez amerykańskie siły powietrzne, a która służy za punkt wyjścia dla Kongresu, analityków wojskowych i sojuszników USA. Chodzi o naloty z udziałem śmigłowców i dronów.

Amerykańskie czasopismo pisze, że baza danych nie jest uzupełniana na bieżąco od października 2001 roku, kiedy to USA wypowiedziały „wojnę terroryzmowi”.

Zdaniem jednego z przedstawicieli Pentagonu, który wolał zachować anonimowość, USA nie starają się jednak ukrywać nalotów. „Naloty zawsze były przez nas odnotowywane. Nie odnotowujemy na przykład ilości nalotów przeprowadzanych przez śmigłowce Apache” — przekazuje źródło.

Tymczasem, jak pisze gazeta, amerykańska armia wykorzystuje śmigłowce Apache od ostatnich 15 lat, zwłaszcza w walce z Państwem Islamskim.

 

Źródło: pl.SputnikNews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 07 luty 2017 12:50
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Pentagon przemilczał fakt dokonania tysięcy nalotów