Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Biały Dom rozpowszechnił listę zamachów terrorystycznych, które przemilczają media
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 07 luty 2017 10:22 Autor: admin

Biały Dom rozpowszechnił listę zamachów terrorystycznych, które przemilczają media

Biały Dom rozpowszechnił listę zamachów terrorystycznych, które przemilczają media foto: Gage Skidmore/Wikimedia Commons/CC

Wczoraj prezydent USA Donald Trump oskarżył media o to, że ukrywają zamachy terrorystyczne. „Dochodzi do tego, że o tym (zamachach terrorystycznych — red.) się nie informuje i w wielu przypadkach bardzo nieuczciwa prasa nie chce o tym informować" — powiedział Trump, występując przed wojskowymi na Florydzie.

Analitycy Białego Domu umieścili na liście 78 zamachów terrorystycznych, które miały miejsce od września 2014 roku do grudnia 2016 roku. Wśród nich są wydarzenia, które nie były szeroko nagłaśniane, jak np. atak na obywatela Danii w Arabii Saudyjskiej z listopada 2014 roku czy atak na dwóch obywateli USA, do którego doszło w tym samym kraju w styczniu 2015 roku.

Ponadto wymienione zostały zamachy, o których szeroko informowano, np. zabójstwo kanadyjskiego żołnierza przy pomniku w Ottawie w 2014 roku czy likwidacja potencjalnych terrorystów na wystawie karykatur w Teksasie w 2015 roku.

Niektóre zdarzenia, które znalazły się na liście należały do najgłośniejszych spraw, o których informowały światowe media. Wśród nich jest np. zamach terrorystyczny w Tunezji z czerwca 2015, kiedy zginęło 38, a rannych zostało 39 turystów, a także próba zamachu w pociągu we Francji z 2015 roku, kiedy amerykańscy wojskowi, którzy podróżowali tym pociągiem, unieszkodliwili terrorystę.

Oprócz tego Biały Dom umieścił na liście przemilczanych zamachów wybuch na pokładzie rosyjskiego samolotu pasażerskiego nad Synajem z października 2015 roku, kiedy zginęły 224 osoby, zamachy terrorystyczne w Paryżu, które miały miejsce pod koniec 2015 roku, w których zginęło  co najmniej 129 osób. Na listę trafiły również zamachy w Stambule z czerwca 2016 roku, w których zginęło 45 osób oraz zamach w Nicei, do którego doszło w lipcu 2016 roku, w którym zginęły 84 osoby.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(18 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 08 luty 2017 20:58
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Biały Dom rozpowszechnił listę zamachów terrorystycznych, które przemilczają media