Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Przemytnicy imigrantów faszerują młode kobiety hormonem na wypadek gwałtu
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 14 luty 2017 09:01 Autor: admin

Przemytnicy imigrantów faszerują młode kobiety hormonem na wypadek gwałtu

Zakładają oni, że większość z przewożonych przez nich młodych dziewczyn może zostać zgwałcona podczas próby dostania się do Europy.

Pomimo tego że podawanie progesteronu w zbyt dużych dawkach lub podawanie go zbyt młodym kobietom jest niebezpieczne i może wywołać wcześniejszą menopauzę, przemytnicy z Afryki wstrzykują hormon młodym dziewczętom, aby nie zaszły one w ciążę w czasie próby dostania się na Stary Kontynent.

Helen Rodriguez, ginekolog pracująca na wyspie Lampedusa, gdzie znajduje się ośrodek dla imigrantów, do którego trafiają nielegalni tzw. uchodźcy uratowani przez włoską straż przybrzeżną na Morzu Śródziemnym, stwierdziła, że młode kobiety, które trafiają na wyspę, pozwoliły sobie wstrzyknąć progesteron na początku wędrówki, ponieważ wiedziały, że prawdopodobnie zostaną zgwałcone.

Rodriguez podkreśliła jednocześnie, że niewiele z nich zdaje sobie sprawę z ryzyka związanego z przyjmowaniem tego hormonu. Zdaniem lekarki co piąta Erytrejka, którą badała, nie miała miesiączki z powodu przyjęcia zbyt dużej ilości progesteronu.

 

Źródło: rp.pl/the independent, NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Wtorek, 14 luty 2017 10:45
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Przemytnicy imigrantów faszerują młode kobiety hormonem na wypadek gwałtu