Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Kim Dzong Nama zabiły agentki z Wietnamu?
Kategoria: Wiadomości   Środa, 15 luty 2017 17:40 Autor: admin

Kim Dzong Nama zabiły agentki z Wietnamu?

Kim Dzong Nam Kim Dzong Nam

Jak poinformowało źródło, po zbadaniu nagrań z monitoringu w pobliżu lotniska, na którym zostało popełnione morderstwo, policja aresztowała kierowcę taksówki, którą uciekały przestępczynie. Podczas śledztwa okazało się, że agentki specjalne nie są obywatelkami Korei Północnej czy Republiki Korei, lecz mają wietnamskie obywatelstwo. 

Według źródła obecnie w całym mieście jest prowadzona operacja zatrzymania dwóch agentek specjalnych, którym udało się uciec z miejsca przestępstwa. Źródło podkreśliło, że policja rozpatruje wersję płatnego morderstwa.

Starszy brat przywódcy Korei Północnej dawno temu opuścił kraj i mieszkał w Makau, gdzie prowadził biznes. Zamach na życie Kim Dzong Nama został przeprowadzony w poniedziałek na lotnisku w Malezji przed wylotem do Makau, gdzie mieszka jego rodzina. 

© Sputnik. Mikhail Voskresenskiy

Według różnych wersji Kim Dzong Nam mógł zostać ukuty zatrutymi igłami lub oblany toksycznym płynem. Źródło w policji podkreśliło, że wykorzystana przez morderców trucizna jest bardziej toksyczna od cyjanku. Źródło nie podało nazwy trucizny, lecz dało do zrozumienia, że ta substancja już była wykorzystywana wcześniej do płatnych morderstw.

Wcześniej poinformowano, że członkowie rodziny Kim Dzong Nama mieszkający w Pekinie i Makau zostali objęci ochroną chińskich władz.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 15 luty 2017 13:51
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Kim Dzong Nama zabiły agentki z Wietnamu?