Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości WSJ: Amerykański wywiad ukrył przed Trumpem tajne dane
Kategoria: Wiadomości   Czwartek, 16 luty 2017 08:04 Autor: admin

WSJ: Amerykański wywiad ukrył przed Trumpem tajne dane

W niektórych przypadkach przedstawiciele wywiadu postanowili nie informować Trumpa o źródłach i metodach, które amerykańskie agencje wywiadowcze wykorzystują w celu uzyskania informacji. Wśród tych danych w szczególności może być informacja o tym, w jaki sposób śledzone są obce państwa.

Jak zauważa gazeta, pracownicy wywiadu już wcześniej zatajali przed prezydentem i Kongresem informacje, aby utrzymać swoje źródła w tajemnicy, ale przy tym ujawniali znaczną część danych. Jednakże wtedy taka decyzja nie była wywołana podejrzeniami o zawodność głowy państwa.

Wcześniej anonimowi amerykańscy urzędnicy powiedzieli gazecie New York Times, że członkowie kampanii prezydenckiej Trumpa rzekomo wielokrotnie kontaktowali się z wysoko postawionymi członkami rosyjskiego wywiadu w 2016 roku przed wyborami w USA. Trump nazwał przecieki w mediach o „powiązaniach z rosyjskim wywiadem” przestępstwem.

Rosyjski MSZ nazwał publikacje medialne kolejnym dowodem na to, że w USA trwają duże wewnątrzpolityczne gry i negocjacje. Kreml podkreślił, że te doniesienia nie są oparte na faktach.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 16 luty 2017 12:05
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości WSJ: Amerykański wywiad ukrył przed Trumpem tajne dane