Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Arabska federacja piłkarska grozi piłkarzom mającym „nieislamskie fryzury”
Kategoria: Wiadomości   Czwartek, 16 luty 2017 09:00 Autor: admin

Arabska federacja piłkarska grozi piłkarzom mającym „nieislamskie fryzury”

Arabska federacja piłkarska grozi piłkarzom mającym „nieislamskie fryzury” foto: Wikimedia Commons/CC

Wśród nich znalazł się m.in. reprezentant Ghany Asamoah Gyan. Piłkarz wypożyczony z chińskiego klubu SIPG Szanghaj do Al-Ahly złamał obowiązujące zasady, ponieważ część głowy ma podgoloną. Taka fryzura ma być „nieislamska”.

Zgodnie z przepisami UAEFA sędziowie mają prawo przed meczem oceniać fryzury zawodników. Jeżeli są nieprzepisowe, mogą ich dyskwalifikować. Federacja zdecydowała się na ten krok, żeby młodzież nie kopiowała wzorców z Zachodu - informuje ndie.pl.

Związek wysłał ostatnio listy do 46 zawodników z ostrzeżeniem, że jeżeli nie zmienią fryzur, będą karani grzywnami bądź zawieszani.

W ubiegłym roku upokarzającą sytuację przeżył saudyjski bramkarz Waleed Abdullah. Sędziowie spostrzegli, że jego fryzura jest antyislamska i nie chcieli wpuścić go na murawę.

Arbitrzy z Arabii Saudyjskiej dopatrzyli się delikatnego irokeza u Abdullaha, który jest zawodnikiem Al Shabab. Drużyna bramkarza nie mogła rozpocząć meczu, zanim nie zostaną przystrzyżone jego włosy.

Władze kraju zabroniły klubom piłkarskim i komitetowi olimpijskiemu wprowadzania na boisko zawodników o „ekstrawaganckich” fryzurach. Oficjele twierdzą, że dzieci często biorą przykład ze swoich sportowych idoli, a noszenie niecodziennych fryzur może je zdeprawować.

tvp info/bbc / NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Czwartek, 16 luty 2017 12:08
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Arabska federacja piłkarska grozi piłkarzom mającym „nieislamskie fryzury”