Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości MSZ Rosji ma sposób na "fejkowe wiadomości"
Kategoria: Wiadomości   Czwartek, 16 luty 2017 19:58 Autor: admin

MSZ Rosji ma sposób na "fejkowe wiadomości"

W trakcie briefingu Zacharowa skomentowała kilka ostatnich przypadków „fejków" informacyjnych. Moskwa tak określiła między innymi raport amerykańskiego centrum Atlantic Council o rzekomych masowych atakach, które przeprowadza Rosja w Aleppo. „Odnotowujemy próby dodatkowego zaogniania konfliktu wewnątrz Syrii i zaostrzenia sytuacji między stronami" — powiedziała Zacharowa.

„Tylko w ten sposób można ocenić fałszywe informacje Amnesty International, Human Rights Watch, a także amerykańskiego American Council wspieranego przez CNN o rzekomych przypadkach użycia przez wojska syryjskie broni chemicznej w Aleppo, masowych egzekucjach w więzieniu wojskowym Sajdnaja pod Damaszkiem, celowej dewastacji infrastruktury społeczno — gospodarczej w Syrii przez rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne".

Podkreśliła również, że „baza dowodowa tych tak zwanych sensacji pozostawia wiele do życzenia, a celem jest „zaprzepaszczenie szansy, dotyczącej skierowania się w stronę pokojowego procesu politycznego, która pod wieloma względami pojawiła się dzięki wysiłkom Rosji".

Oprócz tego Zacharowa nazwała absurdalnymi wiele ostatnich wiadomości na temat Rosji, które rozpowszechniają zachodnie media. Jako przykład „fejkowych" wiadomości rzecznika rosyjskiego resortu spraw zagranicznych podała publikacje w amerykańskich mediach nt. tego, że Moskwa szykuje prezent dla nowego prezydenta USA Donalda Trumpa i wyda byłego pracownika amerykańskich służb specjalnych Edwarda Snowdena. To już nie pierwszy raz, kiedy amerykańskie media publikują linki do nieznanych źródeł — powiedziała. „Nikt nie zwracał się do Moskwy, by potwierdziła, lub zdementowała podobne informacje".

Zacharowa nazwała również „celowo tworzonymi fejkowymi wiadomościami" informacje w mediach, które przypisują szefowi MSZ Rosji Siergiejowi Ławrowowi inicjatywę dotyczącą podziału Macedonii, pomimo tego, że istnieją oryginalne źródła i publiczne oświadczenia rosyjskiego ministra, które potwierdzają nieprawdziwość takich informacji. Dodała, że w celu walki z dezinformacją MSZ Rosji otworzy na swojej stronie nowy rozdział, gdzie będzie demaskować podobne "fejkowe" informacje.

„Na stronie MSZ w najbliższym czasie uruchomimy swój projekt, będziemy zbierać „fejkowe" wiadomości z czołowych zagranicznych mediów i nie tylko ich, ale również oświadczenia oficjalnych urzędników różnych państw — powiedziała Zacharowa dodając, że rosyjskie MSZ będzie demaskować, dawać oryginalne źródła, dane, pokazywać, że Rosja już reagowała na tę kwestię".

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 16 luty 2017 21:41
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości MSZ Rosji ma sposób na "fejkowe wiadomości"