Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości George Soros i cyganie – co oni mają ze sobą wspólnego?
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 17 luty 2017 11:44 Autor: admin

George Soros i cyganie – co oni mają ze sobą wspólnego?

Fundacja The Open Society Institute, należąca do amerykańskiego miliardera George'a Sorosa, zapewni wsparcie finansowe dla europejskich organizacji pozarządowych, które do dnia 15 marca br. opracują projekty, mające na celu poprawę sytuacji społecznej Romów w Unii Europejskiej, informuje comandir.com.

Co skłania miliardera do wspierania Romów? Różne organizacje filantropa mają na celu walkę z dyskryminacją Romów w całej Europie i poprawę ich statusu społecznego. Główny sztab przedsięwzięcia, który znajduje się na Węgrzech, będzie prowadzić monitoring w krajach, gdzie znajdują się większe skupiska cyganów. Najwięcej żyje ich w Rumunii - 1,8 mln osób … Uzyskają oni pomoc na szczeblach krajowych. Najbardziej interesujące jest to, że nie przewidziano ograniczenia środków w zakresie realizacji wyznaczonych celów.

W strategii UE sama integracja Romów została opracowana w 2011 roku. Potem była słynna sprawa deportacji Romów z Francji. Ówczesny prezydent Sarkozy nakazał wydalić mieszkańców około 200 obozowisk romskich z powrotem do Rumunii i Bułgarii. Potem Komisja Europejska musiała zmagać się z zarzutami, dotyczącymi dyskryminacji obywateli zjednoczonej Europy.

Na przykład obecnie w Hiszpanii władze przyznają fundusze na aktywizację i zatrudnienie romskich kobiet. W UE opracowywane są projekty, które mają pomóc Romom w dostępie do medycyny, edukacji i mieszkań. W eliminowanie wykluczenia i walkę z defaworyzacją  ma być zaangażowany także Kościół oraz media.

Jednak, zdaniem ekspertów, fundacja Sorosa w sumie realizuje swoje własne interesy. Miliarder prowadzi rozległe projekty biznesowe i wydaje się, że ma kontrole na wieloma funduszami UE. Organizowanie przez Sorosa ochrony różnych mniejszości etnicznych, seksualnych i religijnych, wiąże się z dążeniem do stworzenia wpływu na rządy w poszczególnych krajach.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 17 luty 2017 12:03
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości George Soros i cyganie – co oni mają ze sobą wspólnego?