Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Trzy strzelaniny jednej nocy, czyli Francja na fali protestów
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 17 luty 2017 11:43 Autor: admin

Trzy strzelaniny jednej nocy, czyli Francja na fali protestów

Tej nocy na południu Francji doszło do incydentów z udziałem broni palnej. Około dwudziestej drugiej trzydzieści, w strzelaninie w Aix-en-Provence, od ran postrzałowych zginął 27-letni mężczyzna. Policja znalazła na miejscu tragedii czternaście pokrowców do broni o kalibrze 9 mm.

Do kolejnej tragedii doszło po upływie niecałej godziny na północy Marsylii. Świadkowie zeznali, że odgłosy strzałów rozległy się w parku Corot, w 13. dzielnicy. Jedna osoba została ranna w ramię. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do trzeciej strzelaniny doszło w Gignac, w departamencie Bouches-du-Rhône. Dwa samochody puściły się w pościg za trzecim samochodem na autostradzie A55 między Martigues i Marseille. Między samochodami wywiązała się strzelanina, w wyniku której kierowca ściganego samochodu został śmiertelnie ranny. Zabójcy, którzy w żaden sposób nie ucierpieli, podpalili dwa samochody i uciekli trzecim. Nie ustalono jak dotąd tożsamości ofiary, której ciało zostało podpalone.

W czwartek także, w pobliżu dworca kolejowego Bobigny, w departamencie Seine-Saint-Denis, doszło do akcji protestu z udziałem kilkudziesięciu osób, które zebrały się, aby wyrazić swoją solidarność z 22-letnim Theo, który trafił do szpitala na skutek pobicia przez francuskich policjantów.

Przez Francję przetacza się dzisiaj nowa fala zamieszek. U ich źródeł leży incydent, do którego doszło 2 lutego w Aulnay-sous-Bois, w północnej części regionu francuskiego. Pomiędzy policją i 22-letnim mężczyzną doszło do bójki, w czasie której funkcjonariusze pobili młodego mężczyznę pałką teleskopową. O konieczności udzielenia mu pomocy medycznej policjanci zdali sobie sprawę dopiero w komisariacie. Mężczyzna musiał zostać zoperowany.

Incydent stał się początkiem fali protestów, które od 4 lutego przetaczają się po niektórych rejonach Paryża i paryskich przedmieściach. Policjanci zatrzymali ponad 240 osób.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 17 luty 2017 12:53
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Trzy strzelaniny jednej nocy, czyli Francja na fali protestów