Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości ISIS okrążone! Syryjczycy i Kurdowie nawiązali kontakt
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 28 luty 2017 03:38 Autor: admin

ISIS okrążone! Syryjczycy i Kurdowie nawiązali kontakt

zdjęcie poglądowe zdjęcie poglądowe

Dziś rano pisałem o krytycznej sytuacji ISIS w Syrii, i o bliskim połączeniu terytoriów kontrolowanych przez wojska syryjskie i Kurdów. Jeszcze dziś rano  do tego połączenia brakowało 8 km. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się z godziny na godzinę.

Przed chwilą syryjska agencja informacyjna AMN poinformowała, że nastąpiło oczekiwane połączenie. Tym samym oddziały ISIS w tym rejonie znalazły się w potrzasku pomiędzy nacierającymi Turkami i turkmeńskimi dżihadystami, Kurdami i Syryjczykami.

Powyżej aktualna mapa obrazująca sytuację na froncie w okolicach Al-Bab

Agencja AMN doniosła także, że doszło do lekkiej wymiany ognia pomiędzy Syryjczykami i Kurdami, jakkolwiek zaznaczyła, że informacja ta nie jest jeszcze zweryfikowana. Nawet jeśli doszło do wymiany ognia pomiędzy rozpędzonymi w swej ofensywie Syryjczykami a Kurdami, to po ustaleniu linii rozgraniczenia oczekuje się, że obie strony zawrą pragmatyczny sojusz, lub przynajmniej przyjazną neutralność w obliczu wspólnego wroga jakim jest Turcja.

Następnym, zadaniem dla SAA będzie oczyszczenie i zajęcie terenów na których okrążone są siły ISIS zanim uczyni to Turcja i ich sojusznicy. W dalszej perspektywie po przegrupowaniu SAA zapewne ruszy wzdłuż Eufratu w kierunku Ar-Rakki, stolicy samozwańczego kalifatu.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 28 luty 2017 03:44
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości ISIS okrążone! Syryjczycy i Kurdowie nawiązali kontakt