Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Tysiące milionerów ucieka z Francji i Niemiec. Powodem napięcia społeczne i terroryzm
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 28 luty 2017 00:57 Autor: admin

Tysiące milionerów ucieka z Francji i Niemiec. Powodem napięcia społeczne i terroryzm

Coraz więcej milionerów ucieka z Francji i Niemiec. Największym beneficjentem exodusu najbogatszych jest Australia.

Z szacunków New World Wealth wynika, że w 2016 roku Niemcy opuściło około 4 tys. milionerów. W 2015 liczba ta wynosiła około tysiąc osób. Jako powody wskazuje się tutaj „wzrastające napięcia społeczne”.

Jednak najwięcej osób traci Francja. Kraj ten w 2016 roku opuściło 12 tys. milionerów, w 2015 roku było to 10 tys. Jak podaje New World Wealth, w sumie od 2000 roku kraj opuściło ponad 60 tys. najbogatszych.

Wedle autorów raportu, z Francji milionerzy uciekają m.in. z powodu „napięć religijnych” i ataków terrorystycznych. Wymienia się tutaj także słabsze wyniki tamtejszej gospodarki - informuje ndie.pl.

Najczęściej uciekają do Australii

Milionerzy z całego świata coraz częściej wybierają Australię, jako kraj do zamieszkania i robienia interesów. W 2016 roku do Australii przeniosło się około 11 tys. milionerów. Przyciąga ich ciepły klimat, wysoki poziom opieki zdrowotnej i dobre położenie geograficzne, gdyż kraj odizolowany jest od konfliktów na Bliskim Wschodzie i kryzysu imigracyjnego w Europie. W Australii łatwiej również prowadzić interesy z firmami w Chinach czy Korei Południowej.

Na dalszej pozycji znalazły się Stany Zjednoczone, które w 2016 roku przyjęły 10 tys. milionerów. W czołówce jest również Kanada, która przyjęła 8 tys. osób.

Raport opiera się na statystykach bogactwa, rankingach, informacjach wizowych, wywiadach z ekspertami ds. migracji oraz pośrednikami nieruchomości.

W 2016 roku po raz pierwszy poruszyliśmy temat ucieczki milionerów z Francji. Tekst można przeczytać (TUTAJ). W artykule można znaleźć również dane odnoszące się do Wielkiej Brytanii.

 

Źródło: NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 28 luty 2017 04:10
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Tysiące milionerów ucieka z Francji i Niemiec. Powodem napięcia społeczne i terroryzm