Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Masońska ekspansja w Afryce? Wolnomularze z Maroka i Francji w Paryżu omówili plany na przyszłość
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 03 marzec 2017 01:28 Autor: admin

Masońska ekspansja w Afryce? Wolnomularze z Maroka i Francji w Paryżu omówili plany na przyszłość

Piętnastoosobową delegację masonów z Wielkiej Zjednoczonej Loży Maroka (GLUM) i grupę wysoko postawionych masonów Wielkiej Loży Francji (GLDF) na czele z zastępcą Wielkiego Mistrza, Jean-Michelem Fedelem, zaprosił do francuskiego Senatu na prywatną kolację Bernad Saugey, senator centroprawicowych Republikanów z Isere i były Wielki Mistrz Braterstwa Parlamentarnego.

Według dziennika „L’Opinion” celem spotkania marokańskich i francuskich masonów jest projekt rozpoczęcia w czerwcu roku 2017 utworzenia organizacji Wielkich Lóż Zjednoczonych Afryki. Robocze zebranie zaplanowano na czwartek w siedzibie GLDF, najstarszej i największej obediencji francuskiej liczącej 900 loż i 34 tys. członków. GLDF jest też najstarszą obediencją działającą w Afryce. Jej obecność na Czarnym Kontynencie datuje się na rok 1781, odkąd rozpoczęto aktywność w Saint-Louis w Senegalu pod nazwą „Saint-Jacques prawdziwi przyjaciele zgromadzenia”.

W Maroku pierwszą lożę masońską utworzył w roku 1867 w Tangerze Haim Ben-Chimol. Od bardzo dawna masoneria jest obecna w wysokich sferach społecznych.

Celem spotkania GLDF i GLUM jest ustawienie naszej strategii afrykańskiej w perspektywie przyszłego utworzenia Wielkich Lóż Zjednoczonych Afryki, na wzór Konfederacji Wielkich Lóż Zjednoczonych Europy – wyjaśniał Mistrz loży marokańskiej.

Według gazety „L’Opinion”, GLUM ma być jedyną obediencją marokańską będąca stałym członkiem przyszłej konfederacji. Jest ona uznawana przez Wielką Lożę Francji i dzieli z nią ten sam obrządek, Ryt Szkocki Dawny i Uznany (REAA), który jest najbardziej rozpowszechniony w świecie masońskim.

W nadchodzących tygodniach francuscy i marokańscy masoni udadzą się z misją do wszystkich lóż szkockich na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Kamerunie, Beninie, Togo i Senegalu.

https://www.youtube.com/watch?v=NQT3nY0wmh8

FLC

 

Źródło: Bibula


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 03 marzec 2017 03:31
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Masońska ekspansja w Afryce? Wolnomularze z Maroka i Francji w Paryżu omówili plany na przyszłość