Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości JKM w Parlamencie Europejskim o Żołnierzach Niezłomnych
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 03 marzec 2017 19:22 Napisał

JKM w Parlamencie Europejskim o Żołnierzach Niezłomnych

Na wstępie muszę po raz kolejny zaprotestować przeciwko nazywaniu Żołnierzy Niezłomnych - wyklętymi. Wyklęci to oni byli przez komunistów i nie powinnismy, nie możemy utrwalać ich retoryki. To to samo co czczenie 1 Września napaści Niemiec na Polskę zamiast swiętować rocznice Wojny Obronnej 1939 roku.

Najwyższy czas, jeśli są jeszcze w tych sprawach niedopowiedzenia i ludzie nieprzekonani aby odbyć na ten temat narodową dyskusję i terminologię jednoznacznie określić. Inaczej bedzie tak jak z "polskimi obozami koncentracyjnymi", czyli nie da sie tego nigdy wyprostować.

Z inicjatywy Anny Fotygi w Parlamencie Europejskim w Brukseli w związku z Dniem Żołnierzy Wyklętych odbyła się konferencja poświęcona pamięci Niezłomnych. Widzicie sami jak to brzmi. To jak? Wyklęci czy Niezłomni?

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Marek Franczak, syn ostatniego partyzanta Józefa Franczaka "Lalka", jak również naukowcy - prof. Krzysztof Szwagrzyk, prof. Tadeusz Wolsza, prof. Piotr Nowiński, dr Piotr Kardela oraz publicyści  Leszek Żebrowski, Tadeusz Płużański oraz Dariusz Jarosiński. Wydarzeniu towarzyszył koncert zespołu Forteca.

Udział wzięło prawie 200 osób, w tym politycy i dyplomaci z wielu państw, a także Polonia z Belgii, Holandii i Niemiec. Konferencję uświetnił koncert zespołu "Forteca". No cóż. 200 osób to niby sporo ale wyglada na to że raczej byli tam sami swoi i jesli mówi się że byli tam "politycy i dyplomaci z wielu państw" to wyglada na to że mozna było ich policzyć na palcach.

 

A nam potrzeba aby taki przekaz szedł szeroko i daleko. Docierał do jak najszerszych kręgów.

Taki przekaz wyprodukował JKM. Ten osobnik nie jest z mojej bajki. Nawet nie jestem pewien kim on naprawdę jest. Politykiem, agentem, błaznem czy słupem ogłoszeniowym. Może wszystkim po trochu.

Należy pamietać o zasługach JKM w walce z komuną bo obaj z panem Macierewiczem u(ch)walili lustrację.

Tak czy inaczej z Trybuny PE wypowiedział się właśnie on. I czy sam tak myśli czy tylko powiedział jak słychać ze go o to poproszonoto można odnieśc do niego zachowanie Piłata które w sparafrazowanej wersji brzmiało by: "Com poiedział, powiedziałem". Oto ta wypowiedź:

Że przy prawie pustej sali. Ale w kronikach pozostaje i pewnie brukselskie komuchy zechcą go za "mowę nienawiści" ukarać. Byłoby dobrze bo przekaz by się nagłośnił.

Panie i panowie, towarzysze i towarzyszki. Dzisiaj w Polsce obchodziliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Żołnierzy, którzy po II wojnie światowej walczyli z komunistycznym okupantem Polski. Walczyli po amnestii, walczyli po śmierci Stalina, a ostatni z nich poległ dopiero w 1963. Dzisiaj młode pokolenie Polaków przywraca tragiczną pamięć o bohaterach walczących z komunizmem. Ci młodzi ludzie prosili mnie żebym powiedział Wam o Żołnierzach Niezłomnych i uczcił tym wystąpieniem ich pamięć. Mówimy Im: „Cześć i chwała!” Mówię „Cześć i chwała bohaterom” – ale ilekroć wchodzę do tego budynku przez bramę z napisem „ALTIERO SPINELLI” (komunista) powtarzam sobie ich zawołanie: "Precz z komunizmem; Śmierć komunistom!" – mówił Korwin-Mikke.

Algiers Spinelli był włoskim politykiem, zwolennikiem federalnej koncepcji zjednoczenia Europy. Często nazywany jest ojcem Unii Europejskiej. Na jego cześć jeden z głównych budynków Parlamentu Europejskiego w Brukseli nazwano jego imieniem. Spinelli w młodości był członkiem Włoskiej Partii Komunistycznej, w latach 40-tych odszedł z partii. Podobne pomysły "zjednoczonej Europy" realizowali napoleon Bonaparte i Hitler. Francja i Niemcy tylko to kontynuują.

Szkoda że tak ważnego tematu nie odważył się podjąć żaden europoseł PiS.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 06 marzec 2017 19:28
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości JKM w Parlamencie Europejskim o Żołnierzach Niezłomnych