Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Trump podpisał nowy dekret imigracyjny
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 07 marzec 2017 12:30 Autor: admin

Trump podpisał nowy dekret imigracyjny

O podpisaniu przez Trumpa nowego dekretu poinformowała stacja telewizyjna CNN. Dokument wejdzie w życie 16 marca. Od poprzedniego dekretu, zablokowanego przez sąd, różni sie przede wszystkim tym, że z listy państw objętych zakazem wjazdu usunięto Irak. 90-dniowym zakazem wjazdu do Stanów Zjednoczonych objęto mieszkańców 6 krajów: Iranu, Libii, Syrii, Somalii, Sudanu i Jemenu.

Dekret Donalda Trumpa nie dotyczy osób, które mają ważne wizy i posiadają prawo stałego pobytu (tzw.zielone karty).

Irak został usunięty z „czarnej listy", ponieważ polepszył procedury dzielenia się danymi o swoich obywatelach, którzy wjeżdzają na terytorium USA z władzami amerykańskimi — poinformowano w departamencie.

Oprócz tego na okres 120 dni został zawieszony program przyjmowania uchodźców do USA — chociaż to ograniczenie nie dotyczy osób, które już zostały przyjęte lub otrzymały potwierdzenie przyjęcia i którym wyznaczono czas wjazdu na terytorium USA.

Obywatele sześciu państw będą mogli wjechać do USA w ciągu kolejnych trzech miesięcy, jeśli w trakcie rozpatrywania ich sprawy będą w stanie udowodnić, że ich wjazd nie jest sprzeczny z interesami USA — informują udostępnione przez departament materiały dotyczące dekretu.

W trakcie briefingu przedstawiciel administracji Stanów Zjednoczonych zapewnił dziennikarzy, że już wydane wizy lub pozwolenia na pobyt dla uchodźców nie będą cofane.

Przedstawiciel administracji powiedział również, że dekret nie jest zakazem wjazdu dla muzułmanów. Według niego dotyczy on zakazu wjazdu dla państw, „które obecnie albo są państwami niestabilnymi albo państwami, które sponsorują terroryzm".

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 07 marzec 2017 14:09
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Trump podpisał nowy dekret imigracyjny