Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Sąd odrzucił veto wobec antyimigracyjnego dekretu Trumpa
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 12 marzec 2017 12:05 Autor: admin

Sąd odrzucił veto wobec antyimigracyjnego dekretu Trumpa

Sąd waszyngtoński odrzucił wniosek o zablokowanie drugiego imigracyjnego dekretu prezydenta Donalda Trumpa. Nie zdecydował się na to sędzia James Robart, ten sam, który ponad miesiąc temu wstrzymał pierwsze rozporządzenie prezydenta w kwestii migracji.

W swoim uzasadnieniu wyroku sędzia Robart podkreślił, że wniosek prokuratury musi odrzucić, ponieważ w tak szybkim czasie nie jest w stanie podjąć rzetelnej decyzji w tej sprawie. Do tego doszły jeszcze względy proceduralne.

Waszyngtoński prokurator Bob Ferguson argumentował, że dekret stanowi naruszenie amerykańskiej konstytucji oraz jest „antymuzułmański”. Imigracyjne rozporządzenie Donalda Trumpa chcą zablokować także inne stany. Odpowiednie wnioski do sądów federalnych złożyły już Hawaje i Nowy Jork, a także wymiar sprawiedliwości stanu Maryland.

Prezydencki dekret ma wejść w życie 16 marca bieżącego roku. Zakłada on, że przez trzy miesiące do USA nie wjadą obywatele 6 krajów muzułmańskich z Afryki i Bliskiego Wschodu oraz przez cztery miesiące tzw. uchodźcy z wszystkich państw.

źródło: tvp info/iar

 

Źródło: NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 12 marzec 2017 14:52
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Sąd odrzucił veto wobec antyimigracyjnego dekretu Trumpa
Unable to open file!