Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Niemiecka policja przeciwko salafitom – przeszukanie meczetu i delegalizacja stowarzyszenia
Kategoria: Wiadomości   Środa, 15 marzec 2017 11:57 Autor: admin

Niemiecka policja przeciwko salafitom – przeszukanie meczetu i delegalizacja stowarzyszenia

Akcja rozpoczęła się o godzinie 6 rano we wtorek. Uczestniczyło w niej 370 policjantów. Przeszukano meczet należący do stowarzyszenia pod nazwą Niemieckojęzyczne Koło Muzułmańskie Hildesheim oraz mieszkania ośmiu czołowych jego działaczy, którzy mieszkają w Hildesheimie i okolicy. Wcześniej MSW Dolnej Saksonii wydało zakaz działalności DIK, uzasadniając to uprawianiem przez nie propagandy nastawionej na radykalizowanie młodych muzułmanów i nakłanianie ich do wstąpienia w szeregi ISIS - informuje ndie.pl.

Rzecznik MSW w Hanowerze poinformował, że podobne przeszukanie pomieszczeń Niemieckojęzycznego Koła Muzułmańskiego w Hildesheimie przeprowadzono już w ubiegłym roku. Ocena zabezpieczonych wtedy materiałów potwierdziła podejrzenia, że stowarzyszenie prowadziło wśród muzułmanów w zakonspirowany sposób celową i dobrze zorganizowaną akcję, służącą ich radykalizacji oraz ich werbowaniu i przygotowywaniu do walki w szeregach ISIS w Syrii lub Iraku.

Hildesheim i Getynga nie od dziś uchodzą za bastion salafitów, czyli zwolenników radykalnej odmiany islamu, nawołujących do powrotu do źródeł tej religii. Aresztowany w grudniu ubiegłego roku kaznodzieja Abu Waala, siejący nienawiść i nawołujący słuchaczy do „świętej wojny” przeciwko „niewiernym”, należał do najbardziej znanych i najbardziej aktywnych działaczy ugrupowania salafitów z Hildesheimu.

„Delegalizując stowarzyszenie DIK rozbiliśmy bastion radykalnego środowiska salafitów w Niemczech” – stwierdził minister spraw wewnętrznych Dolnej Saksonii Boris Pistorius z SPD. Jak podkreślił, akcja policji nie była wymierzona przeciwko „pokojowo nastawionym” muzułmanom zamieszkałym w Niemczech, tylko „zaślepionym fanatykom wykorzystującym islam do swoich celów i popierającym organizacje terrorystyczne, takie jak samozwańcze Państwo Islamskie i jego nieludzkie działania”.

Według niemieckich mediów kontakty z Niemieckojęzycznym Kołem Muzułmańskim w Hildesheim miał Anis Amri, pochodzący z Tunezji sprawca zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie. W lutym 2016 roku zrobiono mu zdjęcie w chwili, w której opuszczał meczet należący do tego stowarzyszenia. Liczba salafitów w Niemczech to około 10 tysięcy.

Źródło: dw.com/dpa/NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 15 marzec 2017 14:49
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Niemiecka policja przeciwko salafitom – przeszukanie meczetu i delegalizacja stowarzyszenia