Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Europol skonfiskował ogromny arsenał broni w Hiszpanii
Kategoria: Wiadomości   Czwartek, 16 marzec 2017 12:33 Autor: admin

Europol skonfiskował ogromny arsenał broni w Hiszpanii

Hiszpańska policja we współpracy z europejską agencją Europol przechwyciła wielki skład broni w ramach wielkiej operacji "Portu". Zatrzymano również 5 osób, które prowadziły nielegalny handel bronią i prawdopodobnie wspierały działania islamskich terrorystów w Europie.

Potężny arsenał broni zawiera ponad 10 tysięcy sztuk karabinów szturmowych, karabiny maszynowe przeznaczone do obrony przeciwlotniczej, setki pocisków do moździerzy i granatów, pistolety, rewolwery oraz części przeznaczone do reaktywacji broni palnej. Akcja policyjna odbyła się w 12-13 stycznia bieżącego roku, o czym kilka dni temu powiadomiła agencja Europol.

Ustalono, że przestępcy najpierw zupełnie legalnie zakupywali broń palną, po czym sprzedawali ją po wyższej cenie na czarnym rynku. Po dokonaniu naprawy, każda sztuka broni natychmiast nadawała się do użytku. Rozmiary tego arsenału sugerują, że handlarze musieli mieć wielu klientów.

Po zamachu terrorystycznym na Muzeum Żydowskie w Brukseli w 2014 roku, policja rozpoczęła śledztwo w sprawie broni palnej, która została użyta przez napastnika. Trop doprowadził śledczych do Hiszpanii. Zakłada się, że islamscy terroryści są zaopatrywani w broń z tego typu magazynów.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 16 marzec 2017 13:23
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Europol skonfiskował ogromny arsenał broni w Hiszpanii