Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Kolejne naloty Izraela w Syrii - możliwe straty agresora
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 17 marzec 2017 12:31 Autor: admin

Kolejne naloty Izraela w Syrii - możliwe straty agresora

O godzinie 2:40 ostatniej nocy syryjska obrona przeciwlotnicza odpaliła cztery rakietowe pociski przeciwlotnicze w stronę czterech izraelskich myśliwców, które naruszyły przestrzeń powietrzną Syrii. Incydent potwierdzają obie strony.

Agencja Al-Masdar News donosi, że cztery samoloty izraelskie, nadlatujące z Jordanii, zaatakowały pozycje armii syryjskiej w okolicach Palmiry. Syryjska obrona przeciwlotnicza odpowiedziała odpaleniem czterech rakiet typu S-200 Wega w stronę intruzów. W wyniku ostrzału miał zostać zestrzelony jeden izraelski samolot a drugi uszkodzony.

Izraelski Haaretz informuje natomiast o incydencie  w okolicach Al-Quneitra na Wzgórzach Golan. Izraelskie samoloty maiły jednak zgubić syryjskie rakiety. Jedna z syryjskich rakiet przeleciała granicę obu wrogich państw i został przechwycona i zniszczona przez izraelski system przeciwrakietowy Arrow.

System Arrow włączył także syreny alarmowe na terenie północnego Izraela po tym jak wykryto wspomnianą rakietę nad terytorium Izraela. Wszystko wskazuje na to, że reżim w Tel- Avivie dokonał minimum dwóch nalotów na terenie Syrii. Tym razem spotkał się jednak z adekwatną odpowiedzią Syrii.

Takich incydentów należy się spodziewać częściej w najbliższym czasie, ponieważ wojska syryjskie kończą przygotowania do długo oczekiwanej ofensywy mającej na celu zlikwidowanie terrorystycznej enklawy wokół miasta Daraa.

Terrorystyczne bandy utrzymują od początku wojny kontrolę granicznego obszaru graniczącego z Izraelem i Jordanią, skąd uzyskują zaopatrzenie i pomoc medyczną dla ranionych w walkach terrorystów.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 17 marzec 2017 15:03
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Kolejne naloty Izraela w Syrii - możliwe straty agresora