Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Klątwa po amerykańsku - Trump rzuca klątwę na pseudoartystów
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 17 marzec 2017 16:45 Napisał

Klątwa po amerykańsku - Trump rzuca klątwę na pseudoartystów

Dokładniej nie rzuca, ale zabiera - czyli postępuje zgodnie z ewangelią, która mówi żeby nie rzucać pereł świniom. Dolarów też.

Skowyt się rozległ na całym Geywood i po jego zaściankach. W ramach cięć budżetowych na rok 2018, Trump eliminuje budżet National Endowment for the Arts i Corporation for Public Broadcasting.

National Endowment for the Arts (NEA) - To "niezależna" amerykańska agencja rządowa założona w roku 1965 celem wspierania sztuki i kultury. Przewodniczącą agencji jest Dana Gioia. Siedzibą agencji od 1983 roku był budynek Old Post Office Pavilion w Waszyngtonie. Od 2012 roku agencja mieści się w wynajmowanych pomieszczeniach biurowca Constitution Center.

Ile to towarzystwo miałoby kosztować w 2018 roku?

Budget Request Toward this end, the NEA requests a budget of $149.849 million for FY 2017. At this level, our budget includes:

Direct Endowment Grants - $71.506 million

State & Regional Partnerships Grants - $47.671 million

Program Support - $ 1.950 million

Salaries and Expenses - $28.722 million

Nie będzie dotacji dla "artystów", którzy maja takie wyobrażenie o sztuce jak dzika chorda teatru "powszechnego" w Warszawie. Jeżeli chcą propagować swoje chore wyobrażenia niech to robią za swoje. Lewacy/liberałowie/libertyni mogą teraz progresywnie sięgać do własnych kieszeni. Lewacy, liberałowie i progresiści, którzy popierają ich tfu_rczość mogą ich teraz finansować ze swego.

25 lat temu zmarły senator Jesse Helms powiedział, że jeśli ludzie "chcą malować Ohydne Obrazy, niech kupią sobie swoje własne kredki". Było to w czasie gdy Robert Mapplethorpe na foto wystawie pt. w "Piss Christ" (Obsikać Chrystusa) wystawił eksponat, którym był obraz Matki Boskiej z rozmazanym na nim łajnem słonia. Wszystko było opłacone z dotacji jakie otrzymało NEA.

Zlikwidowany zostanie także budżet na muzea i wystawy, gdzie takie bezeceństwa są z lubością prezentowane. To daje kolejne 230 mln $ oszczędności.

Kiedy rząd usiłuje obłożyć nas kolejnym podatkiem na publiczną telewizję, budżet Trumpa  dla Corporation for Public Broadcasting, zostanie z obecnych 445 mln dolarów zmniejszony do ZERA. Tyle dostaną stacje telewizji publicznej i radia.

Czy nie uważacie że my, Polacy, powinniśmy otrzymać pełną informację ile pieniędzy z naszych podatków i dla jakich "artystycznych misji" Ministerstwo (braku) Kultury marnotrawi.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(19 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 17 marzec 2017 17:06
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Klątwa po amerykańsku - Trump rzuca klątwę na pseudoartystów