Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Atak na statek przewożący uchodźców. 42 ofiary śmiertelne
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 19 marzec 2017 09:00 Autor: admin

Atak na statek przewożący uchodźców. 42 ofiary śmiertelne

Atak na statek przewożący uchodźców. 42 ofiary śmiertelne zdjęcie poglądowe

Abdiker powiedział, że ocalałe osoby złożyły sprzeczne zeznania na temat tego, czy statek został zaatakowany przez okręt wojenny, czy też przez bazujący na okręcie śmigłowiec bojowy.

Z ataku ocalało około 75 mężczyzn i 15 kobiet. Osoby te przewieziono do ośrodków przyjmujących. Zwłoki części zabitych złożono na targu rybnym w jemeńskim mieście portowym Hodejda nad Morzem Czerwonym ze względu na brak miejsca w kostnicach.

Zdaniem jemeńskiego przemytnika ludzi, który przeżył atak, statek został ostrzelany przez śmigłowiec bojowy w odległości około 50 kilometrów od jemeńskiego wybrzeża. Na statku znajdowali się Somalijczycy, różnej płci i wieku, uciekający z ogarniętego wojną Jemenu do Sudanu.

Atak został wstrzymany, gdy tzw. uchodźcy oświetlili pokład statku latarkami i stali się widoczni. Nie jest jasne, do kogo mógł należeć śmigłowiec. Kierowana przez Arabię Saudyjską koalicja, która wspiera uznawany przez społeczność międzynarodową rząd Jemenu w walce z rebeliantami, oskarża opozycyjny zbrojny ruch Huti o wykorzystywanie portu w Hodejdzie do przemytu broni. Koalicja nie skomentowała na razie ataku.

Źródło: rp.pl/pap / NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 19 marzec 2017 13:32
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Atak na statek przewożący uchodźców. 42 ofiary śmiertelne