Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Korea Północna ogłosiła przełom w technologii rakietowej
Kategoria: Wiadomości   Poniedziałek, 20 marzec 2017 14:31 Autor: admin

Korea Północna ogłosiła przełom w technologii rakietowej

W okresie rosnącego napięcia między Chinami a Stanami Zjednoczonymi, Korea Północna powiadomiła o przeprowadzonych testach nowego silnika rakietowego o dużej mocy. Kim Dzong Un ogłosił, że próba zakończyła się powodzeniem i wyznacza datę nowych narodzin północnokoreańskiego przemysłu rakietowego.

Test nowego silnika rakietowego odbył się w niedzielę w kosmodromie Sohae Satellite Launching Station. Agencja KCNA powiadomiła, że nowa technologia zapewni Korei Północnej możliwość wystrzeliwania satelitów na światowym poziomie. Silnik znajdzie się na wyposażeniu rakiet dalekiego zasięgu.

Podczas gdy Kim Dzong Un chwali się nowym osiągnięciem, Sekretarz Stanu USA Rex Tillerson spotkał się wczoraj z przedstawicielem chińskiego rządu, natomiast dziś rozmawiał przez chwilę z prezydentem Xi Jinpingiem. Wśród omawianych tematów poruszona została oczywiście kwestia Korei Północnej. Politycy podobno zgodzili się, że należy podjąć wspólne działania na rzecz rozbrojenia tego państwa.

Wizyta Tillersona w Pekinie jest również zapowiedzią przed spotkaniem Donalda Trumpa i Xi Jinpinga. Działalność Korei Północnej będzie prawdopodobnie głównym tematem rozmów. Problem w tym, że Kim Dzong Un nie zrezygnuje dobrowolnie z prac nad rakietami balistycznymi dalekiego zasięgu oraz bronią nuklearną, natomiast Chiny, które nałożyły ostatnio sankcje na swojego sojusznika, najwyraźniej nie mają na niego tak wielkiego wpływu jak wydawało się wcześniej.

 

Źródła: http://www.reuters.comkcnawatch.cozmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 20 marzec 2017 14:49
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Korea Północna ogłosiła przełom w technologii rakietowej