Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Islamska rebelia rozpoczęła ofensywę w Damaszku
Kategoria: Wiadomości   Poniedziałek, 20 marzec 2017 14:31 Autor: admin

Islamska rebelia rozpoczęła ofensywę w Damaszku

Mieszkańcy syryjskiej stolicy od samego rana słyszą strzały i głośne eksplozje. Rząd polecił im pozostanie w domach. Rzekomo umiarkowane organizacje zbrojne wraz z islamskimi radykałami niespodziewanie uderzyli w pozycje armii rządowej we wschodniej części Damaszku.

Media podają, że islamska opozycja postanowiła przejść z defensywy do ofensywy. Walki zapoczątkowały silne eksplozje - kilku zamachowców wysadziło się w powietrze, zdetonowano również co najmniej dwa samochody wypełnione ładunkami wybuchowymi. Dokładna liczba ofiar jest w tej chwili nieznana.

Terroryści zaatakowali siły rządowe w dzielnicy Jobar. Jest to jeden z nielicznych regionów w Damaszku, w którym islamiści są jeszcze aktywni. Po szybkim ataku udało im się nieco powiększyć swoje terytorium i znajdują się teraz niedaleko placu Abbasid, gdzie ich ofensywa została zatrzymana przez wojsko. Próbowano przebić się do dżihadystów, oblężonych w sąsiedniej dzielnicy, lecz bez skutku.

Islamskie bojówki ostrzelały moździerzami i rakietami niektóre dzielnice, w tym również centrum miasta. W odpowiedzi armia rządowa regularnie bombardowała dzielnicę Jobar z powietrza. W chwili obecnej trudno powiedzieć w jaki sposób może rozwinąć się ta sytuacja i czy Syria będzie potrzebowała wsparcia od Rosji, tak jak miało to miejsce dawniej, gdy Państwo Islamskie szturmowało Damaszek.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 20 marzec 2017 20:54
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Islamska rebelia rozpoczęła ofensywę w Damaszku