Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Niemieckie eksperymenty na genetycznie modyfikowanych zwierzętach
Kategoria: Wiadomości   Sobota, 25 marzec 2017 09:38 Autor: admin

Niemieckie eksperymenty na genetycznie modyfikowanych zwierzętach

Nowe badanie wykonane na zlecenie niemieckiej Partii Zielonych przez grupę badawczą Testbiotech wykazało, że za sprawą rozkwitającego globalnego przemysłu, który zmienia i patentuje genetycznie zmodyfikowane gatunki potrzebne do badań naukowych, liczba eksperymentów z udziałem genetycznie zmodyfikowanych zwierząt w Niemczech wzrosła w okresie minionych 10 lat prawie trzykrotnie.

„Ten ogromny wzrost liczby testów z zakresu genetyki na zwierzętach jest nie do przyjęcia” – oświadczyła dziennikarzom gazety Der Westen Nicole Maisch, rzeczniczka parlamentarnej Partii Zielonych działającej na rzecz ochrony zwierząt i polityki konsumenckiej. – „Nie możemy pozwolić na dalsze torturowanie zwierząt, zwłaszcza że ich użyteczność w eksperymentach jest z medycznego punktu widzenia bardzo wątpliwa”.

Badanie wykazało, że w roku 2013 w samych Niemczech poddawano eksperymentom prawie 95.0000 zwierząt, z których jedna trzecia to zwierzęta genetycznie zmodyfikowane.

Silke Strittmatter, biolożka, członkini organizacji Lekarze Przeciw Doświadczeniom na Zwierzętach w Niemczech, powiedziała dziennikarzom gazety Suddeutsche Zeitung. „W przeciwieństwie do konwencjonalnych testów na zwierzętach badania na genetycznie modyfikowanych zwierzętach są szczególnie zabójcze. Możemy spokojnie założyć, że do 54 zwierząt umiera w procesie tworzenie pojedynczego, genetycznie zmodyfikowanego zwierzęcia”.

Gazeta Suddeutsche Zeitung podała: „W celu osiągnięcia pożądanego wyniku naukowcy muszą eksperymentować na wielu wariantach, co zwykle wiąże się z hodowlą wielu pokoleń, a następnie zabiciu ich. W ten sposób liczba genetycznie zmienionych zwierząt zwiększa się, pomimo tego, że w ostatnich dwóch latach liczba zwierząt wykorzystywanych w tradycyjnych badaniach po raz pierwszy zmalała”.

Pościg za patentami i zyskami pochodzącymi z genetycznie zmodyfikowanych gatunków napędza wzrost globalnego rynku takich stworzeń.

Suddeutsche Zeitung zauważa również: „Badacze patentują zmienione zwierzęta, takie jak «myszy pozbawione genu», i podpisują umowy licencyjne z korporacjami, które z kolei proponują te zwierzęta laboratoriom – jak na przykład «gryzonie manipulowane na zamówienie»”.

Źródło: http://www.commondreams.org/news/2016/08/10/experiments-involving-gmo-animals-are-skyrocketing-study-finds, Wolna Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 25 marzec 2017 08:56
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Niemieckie eksperymenty na genetycznie modyfikowanych zwierzętach